Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri radiográfiából Msc-t...

Megéri radiográfiából Msc-t csinálni?

Figyelt kérdés
Szakmai szempontból érdekelne a képzés, de félek, hogy "túlképzett" lennék, és nehezebben találnék munkát magasabb végzettséggel. Nektek mi a véleményetek?

2020. márc. 4. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Már milyen Msc-t? Mert, ha radiográfia MSC-ről van szó szólj nekem is, mert tudtommal nincs az országban, bár már az előtt is ígérgették amikor én végeztem, pedig az már lassan 7 éve volt.


A többi MSc-re amire mehetsz az pedig vagy határterület, vagy külföld szóval, ebben az esetben több infóra van szükség, hogy válaszolni tudjunk a kérdésedre.

2020. márc. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a felvi.hu-n van ilyen mesterképzés, de tényleg nem látom, hogy mostanában indítaná egyetem, bár nekem még van egy két évem bsc-n, szóval várok rá, hátha. Még a specializációk is fel vannak tüntetve, meg minden, szóval csak kéne léteznie, nem?
2020. márc. 5. 00:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Melyik egyetemre jársz? Mert erre a szakra készülök. Tudnál mesélni? :)

2020. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Amennyire én tudom, csak akkreditálva van, anno amikor én végeztem a szakot akkor Debrecenben volt tervben ez a mesterszak, de tudtommal soha nem indult el. Hogy miért, arról csak pletykákat hallottam, voltak akik szerint az volt a probléma, hogy Debrecenben akkor önmagában kevés végzős lett volna ezért a másik 2-3 képzőhellyel közösen kellett volna elindítani képzést és itt nem tudtak megegyezni.


De felmerült az is, hogy oktatót nem találtak eleget.


Az igazságot nem tudom, mindenesetre tudtommal soha nem indult el Magyarországon ilyen mesterképzés.


Konkrétan ilyen mesterszak legközelebb Bécsújhelyen (Wiener-Neustadt) van, azt nézd meg esetleg, ha érdekel. Távoktatásos (csak vizsgázni kell kimenni)és nem is eszeveszetten drága, ja és angolul megy az oktatás nem németül. Amennyire én tudom inkább sugaras (sugárterápia, izotóp, stb...) területre koncentrál, de ebben lehet tévedek.

2020. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet akkor inkább nézek valami más Msc-t, ahova beszámítják a radiográfiát és actually el is indítják az országban :D

#2 a Semmelweisen tanulok, ott csak levelezőn indult, őszintén szólva nem kell vért izzadni. Első éves vagyok, egyelőre az anat és az élettan húzósabb kicsit, de tanár függő. Emelt biosz érettségi hasznos, de anélkül is lehet boldogulni. A vizsgáink általában tesztesek, a kifejtős és a szóbeli is előfordul, de ritka. Viszont sok tantárgyunk van, 10-15 félévente, és ez csak kicsit csökken az évek során. A legtestesebb tárgyunk a tér- és metszetanatómia lesz, de arról még nem tudok nyilatkozni, mert még nem volt nekem. Ha van konkrét kérdésed, nyugodtan dobj privit!

2020. márc. 5. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!