Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van a mai egészségügyi...

Mi van a mai egészségügyi oktatásban?

Figyelt kérdés

Orvosis lányok nem kívánt terhességet szednek össze, gyógyszerész hallgató fertőzést kap, miközben az egész világ erről beszél, cigiznek, piálnak, drogoznak,...


Tényleg ezekre kell(ene) bíznom a saját és a családom életét a jövőben?



2020. márc. 5. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon általánosítasz ami nagy hiba. Szerinted csak az orvosis lányok lesznek terhesek és a gyógyszerész hallgatók rúgnak be mint az albán szamár? Minden szakon vannak olyanok akik nem az általad elvárt módon viselkednek. Te fiatal korodban nem csináltál hülyeséget? Elmész egy egyetemi buliba és sok mindent láthatsz.


A világon nincs olyan ország ahol az orvostanhallgatók és a gyógyszerészhallgatók között ne lenne legalább egy olyan aki a neked nem tetsző módon viselkedne. Na jó talán útópiában.

2020. márc. 6. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy más szakokon is így van, de egy HR-es nem fogja a gyerekemet vizsgálni, vagy egy könyvtáros nem fog fogamzásgátlásról papolni.
2020. márc. 6. 08:42
 3/7 anonim ***** válasza:

De a HR-es meg a könyvtáros nem is fog orvosi diplomát kapni.

Az óvszer sem 100%-ban biztonságos védekezési módszer, a többi élvezeti szerrel meg miért ne élhetne bárki? Egy gyógyszerészhallgató se betegedhet meg? Az a baj, hogy itthon még egy orvost se hajlandóak koronára le tesztelni, hiába vannak enyhe tünetei, illetve találkozott Olaszországból jött ismerősével... Akkor egy hallgatótól hogy vársz mást, aki amúgy magán semmi panaszt nem érzékel?

Egyébként átlag embernek sem tilos alkoholt inni, csak vezetni nem vezethet ittasan. Ugyanígy ahogy egy átlag emberről is feltételezed, hogy nem ittasan vezet a forgalomban, úgy egy orvosban miért ne bíznál meg, hogy részegen kezeli a betegeit? Szabadidejében meg hadd csináljon már az ember, amit akar.

2020. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint semmelweisre járó kicsit magaménak érzem a kérdést.. Nem tudom mennyit jártál kórház környékén, de a fél orvosi gárda kint dohányzik az erre kijelölt helyen.. Ha erre is szűrnénk az orvosira jelentkezőket, akkor nem maradna orvos. :D Senki sem szent, mindenkinek lehetnek vannak rossz szokásai.

A drogozást nem tudom honnan szedted, én több karon is jártas vagyok, drogosokról sosem hallottam.

Nem kívánt terhesség? Ha valaki helyesen védekezik akkor is történhet bármi probléma, nálunk is ugyanúgy működik a biológia mint a nem eü szakra járók esetében.

A piálást sem kifejezetten értem, nem tudom mekkora hiba megengedni magamnak havonta 1-2 bulit, miközben épp halálra tanulom magam amúgy a könyvek felett. Persze van alkohol, de a mi köreinkben a lealjasodás nem túl jellemző, pedig már megfordultam néhány medikus buliban.


Te nem tudod, hogy az itt tanuló emberek mennyit görnyednek a könyvek felett, hogy sokszor a kettes és az ötös vizsgát csak néhány apróság választja el egymástól, és hogy mekkora a követelmény.

Igen, néha lecsúszik az energiaital, és pár pohár bor, de nem hinném hogy ezek rosszabbak annál, hogy egészségügyi, szellemi károsodást kapjak a stressztől (erre is volt nem egy példa a környezetemben)

2020. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: én se fogalmazhattam meg volna szebben
2020. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező azt szeretné, hogy mélyen vallásos, antialkoholista, nem dohányzó, sosem bulizó, szűz, erkölcsös (még sorolhatnám, de nem teszem) orvos műtse a gyerekét. Azt hiszem az a gyerek ellátás hiányában meg fog halni.


Távol álljon tőlem, hogy másnak rosszat kívánjak. Csak amit a kérdező állít az nonszensz. Kábé olyan, mint ha az orvosok a következő kritériumokat állítanák fel a betegekkel szemben: A mai lányok nem kívánt terhességet szednek össze és még fertőzést is, ráadásul a többség cigizik, piál és bulizik. Mivel legalább egy betegre igaz ez ezért az összes beteget elutasítom (mert általánosítok, mint a kérdező) és átképzem magam űrhajósnak, mert orvosként nincs munkám.

2020. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mit fog befolyásolni a gyereked ellátásában az, ha az illető orvos anno 20 évesen jól berúgott a születésnapján? Más az, ha valaki fiatalkorában néha lazított és nem úgy élt, mint a saját nagyanyja (nyilván nem a tanulás rovására, ha végül orvos lett) és más, ha közvetlenül az általa végzendő műtét előtt rúg be.
2020. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!