Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki tud tippet adni a...

Valaki tud tippet adni a központi írásbelire, tudom, messze van, de mindenki ezzel zaklat!?

Figyelt kérdés
Szóval tudom, hogy még majdnem egy évem van rá, de jót várnak el tőlem, ahogy én is magamtól, ti hogy készültetek fel rá? Tudtok valami jó weboldalt/könyvet ami segítene. Bármi, ami segíthet nyugodtan írjátok, mert 0 ötletem van hozzá és lassan elkezdenék készülni

2020. márc. 6. 16:43
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia! Milyen gimibe készülsz? 6 vagy 4 osztalyosba?
2020. márc. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előző évi feladatsorokat nézd meg, javítókulcsokkal együtt.

Nálunk egy addig alapból színhármas (legalábbis emlékeim szerint) tanuló úgy írta meg az osztály legjobb központiját. 80%-os lett neki, talán ez lett az osztály legjobbja. Mert tudok másokat is, akit konkrétan hajtanak (hajtottak akkor ) a szülei, és ,na, szal ők, ikertestvérek voltak, egyiknek 72, másiknak 75%-os lett; pedig nagyon szorgalmasak voltak. Őket tudom, mert velük mentem amúgy, de a többieknek is gondolom hasonló eredményei születtek.

És szóval, aki 80%-osra írta, szóval ő tényleg nem egy észlény, csak gondolom, sokat gyakorolt, végignézegette az előző évi feladatsorokat, meg stb. Szóval úgy csinált 80%-os központit, hogy amúgy nem okos, tehát mindenkinek van esélye.

2020. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

*hajtották alatt értem: mindenből magas volt az elvárás, meg még óra után táncra is jártak,és jóeszűek is voltak,de szerintem a szülők által is el volt ez várva,hogy kitűnőek legyenek. Egyik tanár egyszer mondta, hogy nagyon be vannak táblázva; és szerintem tényleg tuti sokat tanultak; és még mellette eljártak táncolni is. Azt nem tudom, hogy szülői kívánságra kezdtek-e táncolni, mert az milyen tök jó meg menő, de szerintem szerették.

Velük mentem alatt meg azt értem , hogy a kijavított felvételi-lapokat lefénymásolták annak, aki elment érte, és akkor mi oda mentünk együtt; csak ez lemaradt.

2020. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4 osztályos
2020. márc. 6. 21:18
 5/8 anonim válasza:

Én vagyok az első

Én 6 osztalyosba jelentkeztem de talán így is tudok segíteni :) én sok előző évi feladatlapot csináltam és lemertem mennyi idő alatt sikerül végeznem vele és külön jártam matektanárálhoz mivel a suliban le voltunk maradva de nekem nagyon sokat segített mivel többnyire logikai feladatok vannak (legalábbis a 6ban)

2020. márc. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket
2020. márc. 7. 08:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Csinálj meg minimum tíz évnyi feladatsort. És csak UTÁNA nézd meg a javítókulcsot, és javítsd ki a feladatsort. Én így készültem fel. A legelső matek, amit megcsináltam, 24 pontos lett. Kb. félév múlva volt felvételi, és végül 40 pontos lett a matekom.

A magyar felvételi nem annyira nehéz szerintem, abból lehet kevesebb is elég. Nekem ez vált be. És így nem kellett magántanárhoz járnom. Ha nagyon nem egy feladat, akkor nézd meg a javítókulcsát. Még az is fontos, hogy próbáld meg úgy csinálni ezeket a próbafelvételiket, hogy pl. nem 45 perced van rá, hanem csak 35. A felvételi napján ez sokat fog segíteni, hiszen ott 10 perccel több van, és ha gyorsan és precízen tudsz dolgozni, biztosan nem fogsz kifutni az időből.

Ezenkívül, ha kiszámoljuk, 45:10=4,5 perc/feladat. Ezt úgy "taktikáztam", hogy mivel az első 4-5 feladat könnyebb, így arra kb. 5 percet próbáltam szánni. Így a nehezebb, 10-es feladatra több időt tudtam szánni.

Azt hiszem ennyi. Sok sikert!

2020. márc. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Megeszemafalatxd válasza:

Nem felvágásból, de én téliszünetben kezdtem el készülni rá és így is összeszedtem 86 pontot, mondjuk az idei nem volt olyan nehéz, reménykedjünk benne, hogy jövőre se lesz, előtte csak suliban 2-3 felvételit csináltunk.Gondolom ti is megoldotok majd néhány lapot az iskolában.

De igazából, ha becsületesen figyeltél az elmúlt 4 év alatt, legalábbis az alapok megvannak nem lesz gáz, meg persze, ha rendelkezel alapvető logikai készséggel.

Osztálytársam pl a legjobb tanuló az osztályban, rengeteget készült rá, de csak 62 pontra írta, gondolom rástresszelt.Azon is sok múlik, hogy mennyire vagy izgulós, mert,akkor hiába készülsz annyit, ha egyszerűen leblokkol az agyad.

Szóval még bőven van időd és amit a helyesírásodból látok az az, hogy nem vagy te olyan hülye gyerek, nyugi nem lesz baj szerintem.

2020. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!