Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki tanulni az...

Hogyan álljak neki tanulni az érettségire?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és nem tudom, hogy kezdjek el rá tanulni, mivel kezdjem, hogyan kezdjem, mit csináljak. Tanuljam a könyveket vagy a szóbeli tételeket írjam és tanuljam meg neten csináljak érettségi feladatokat? Angolból már van érettségim, töriből fogok emeltezni, biosz lesz az 5. tantárgyam. Valami ötlet, hogy hogyan kezdjek neki? Annyi mindent kell tudni, tanulni, tényleg ötletem sincs, hogy hogyan álljak neki. Tanácsok, tapasztalatok? :/

2020. márc. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tedd be a könyveket a párnád alá lefekvés előtt, és miközbe alszol, a tudás beleszivárog a fejedbe, és reggel érettségire kész leszel.
2020. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én legelső lépésként megpróbáltam készíteni magamnak egy rendszert, ami szerint haladni tudtam. Pl melyik nap mit/miket tanulok, milyen típusú feladatokat, hány órát tudnék reálisan nézve magolni a napi teendők mellett, stb. Ez adott egyfajta keretet, így könnyebben neki tudtam àllni az egésznek. Volt, aki szerint ezzel csak elcsesztem az időmet, de nekem mindig úgy a legkönnyebb elkezdeni valamilyen feladatot, ha előtte tervezetet készítek róla :D A tankönyveket figyelmesen átolvastam, próbáltam minél többet memorizàlni az olvasottakból, majd újra és újra átlapozgatni bizonyos fejezeteket, amiket nehezebben jegyeztem meg, így mindig felfrissítettem a tudásomat. A vége felé már inkább csak a lapozgatás maradt meg, de akkor már tényleg csak átfutottam azokat a témákat, amiket nehezebbnek éreztem. Ezzel párhuzamosan jegyzeteltem, sokat - én mindig úgy találtam, hogy ha kézzel is kiírom a tételeket, könnyebben és jobban meg tudom jegyezni a tanulnivalót, mintha begépelném, vagy más által kidolgozott tételeket tanulnék. Persze, ha nyögvenyelősebb témát kellett kidolgoznom, máséból is inspirálódtam :D de igyekeztem a legtöbbet egyedül csinálni. Én erre több hangsúlyt fektettem, az utolsó hónapban feküdtem rá ezerrel a régi feladatokat gyakorolni, csinálni, de akkor már főleg erre fektettem a hangsúlyt, az előtte lévő hónapokban meg jegyzeteltem + olvastam a könyveket, amennyire időm/energiám engedte. Most már azt gondolom, jobb lett volna, ha hamarabb kezdem el a régi feladatokra való gyakorlást, mert az sosem árt.

Nem tudom, segítettem-e ezzel bármit is, mindenesetre sok sikert és ne idegeskedj :) Belelendülni nehéz, de utána sokkal könnyebben megy napról napra az egész, aztán már azon kapod magad, hogy lementek a vizsgák.

2020. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Engedd el.
2020. márc. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: köszönöm a tippet :) te mikor kezdtél el készülni?



Más valakinek, valami segítőkész ötlete van? :)

2020. márc. 7. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én anno szépen a 4 év tankönyveit kezdtem el átolvasni, tanulni. Ami nehezebben ment, abból jegyzetet írtam. Meg az előző évek érettségi feladatlapjait is nézegettem.

Mondjuk mi pl. töriből már szeptembertől kezdve ismételni kezdtünk az órák egy részében, így nem kellett mindent egyszerre újratanulni

2020. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!