Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jó, pozitív dolgot...

Milyen jó, pozitív dolgot tudnátok mondani a matematikával kapcsolatban? Akik szeretik miért szeretitek? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Kéne egy kis motváció mert annyira utálom a matekot, hogy ezért tanuni is lusta vagyok. A többi tantárgynál, amit nem szeretek, mindig megpróbálok keresni valami érdekes és pozitív dolgot benne, amiért rászánom magam a tanulására. Tehát mindenben meg tudom látni az érdekeset, de a matekról nem tudok mondani egy olyan dolgot sem ami pozitív lenne.


Szóval talán valaki más tud nekem adni ötleteket, egy kis motivációt, hogy mi a jó benne. Én a legunalmasabb tantárgynak tartom. Vannak olyan tantárgyak amikben a tudásvágy motivál, de a matekot hiába érteném meg, attól nem érezném magam okosnak, meg büszke se lennék magamra, hisz azok csak számok. Szóval a tanulására, megértésére is lusta vagyok.


Akik szeretik miért szeretik? Mit láttok benne ami olyan jó?



2020. márc. 8. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a matek minden mas alapja. Gondolj bele: matek nelkul nincsenek szamok, aranyok, geometriai formak, muveletek se, azaz nemhogy ket test kolcsonhatasat nem tudod vizsgalni, de meg se tudod szamolni oket. Matek nelkul nincs semmi, ez irja le a vilagunkat, az 1+1 az a kvarkok es az oriascsillagok eseteben is ketto, es a sor habja meg logaritmikusan csokken, es ha nincs olyan hogy egyenes, akkor meg a gps sem mukodik.

Mondjuk megertem ha ez szerinted agyament szofolyam volt, de engem ez mindig lenyugozott :D

Egy matektanar viszont azt mondta egyszer nekem, hogy a matekon keresztul megtanulsz ugy gobdolkodni, ami kesobb meg a hasznodra fog valni soksok teruleten. Elemzo gondolkodas, rendszerezesi kepesseg, informaciotartam kiszurese, "dobozon kivuli" gobdolkodas, ilyesmi. Ez valoban hasznos tudas, akkor is ha mondjuk irodalomelmeletet akarsz majd tanulni.

2020. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó szívvel ajánlom a Csók és matek c. könyvet :) Nekem szemfelnyitó volt a matekkal kapcsolatban :)
2020. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy "átlagembernek" a gimis matek nagy részét nem magárért a tananyag elsajátításáért kell tanulni, hanem azért, mert agytorna.
2020. márc. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A MATEK az egyetlen tantárgy, ami számit.


Nekem van ilyen pólom.

2020. márc. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:

Szép.

Elegáns.

Meglepő.

Érdekes.

Szórakoztató.


Amúgy nem csak számok. Gráfok, topológia, geometriák például nem nagyon használnak számokat.

2020. márc. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Ezek egy kicsit segítettek, hogy ne csak úgy üljek le tanulni a matekot, hogy "na már megint ez a sz.. tantárgy" :/

Mostmár én is látom benne azt amit ti. Persze nem olyan szinten, nem lesz a kedvenc tantárgyam soha, de annyit motiváltatok, hogy pozitívabban tanuljam a matekot és lássam benne a jót.


Szóval mindenkinek nagyon köszönöm!! :)

2020. márc. 11. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!