Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a Kaposvári Táncsics...

Milyen a Kaposvári Táncsics Mihály gimnázium?

Figyelt kérdés
Milyen a Kaposvári Táncsics Mihály gimnázium AJTP osztálya? Milyenek az iskolába a tanárok? Mennyire erős az iskola? És mit kell tudni az AJTP osztályról ha oda szertnel menni tovább tanulni?

#középiskola #Kaposvár #TáncsicsMihály
2020. márc. 9. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Arany János progi? Anno még a helyi diákoknak akik bekerűltek koleszba kellett lakni, meg képzeld el az összes okos diákot egy helyen úgy, hogy egymással rivalizálnak.


Régen ez volt.

2020. márc. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Privatban mar irtam az illetonek, de ha valaki ugyan ezen ragodna, megeri, es jo hely. Az elottem szolonak nincs igaza, legalábbis en nem ezt tapasztalom. Ha valakinek kerdese van privatban irhat:)
2020. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de személyes és friss tapasztalatokkal tudok szolgálni.


Tanárok: AJTP-n általában az iskola jobb tanárai tanítanak, ez szinte minden tantárgynál így van. A diákokkal könnyen felveszik a ritmust, viszonylag normális keretek között tanítanak, DE többnyire emelt szinten. Én saját példámmal élve mondom, hogy irodalomból, töriből, németből, bioszból, kémiából, nyelvtanból mindent tudni kellett. Ne úgy értsd, hogy elvárás volt, hanem az emelt szintű részeket is leadták, és nem túlsúlyban, de visszakerdezték. Ezen kívűl, amit a tanárokról mondhatok, nagyon engedékenyek, ha összefog az osztály. Rengetegszer tapasztaltam, hogy emiatt sikerült megúsznunk egy dolgozatokkal teledöfködött hetet, vagy sikerült egy dogát 2 héttel halasztanunk, esetleg a jegy százalékát befolyásolnunk. Mindig figyelembe vették, ha programunk volt, és így nem tudtunk az órára készülni. (Pl. Programhétvége, színház, verseny, stb.)

A nyelvoktatás nagyon gyenge, ha ebből fejlődni szeretnél, akkor sokat kell tenned érte, viszont nem lehetetlen. A fő nyelvre teszik a hangsúlyt, nulladikban heti 5/3 órád van a fő nyelv irányában, utána 3/3. De pl. nálunk csak a németet erőltették, az angolt nem. Ha más nyelvet akarsz tanulni az angolon és németen kívül, akkor könnyen kaphatsz segítséget, támogatást.

Az iskolában a D (ált/infós) és az AJTP a leggyengébb, átlagot nézve. Alapvetően színes a skála tehetség szempontjából, de az átlag is azért gyengébb, mert sokkal több az "egyéniség", mas érdekek vannak előtérben. Mi általában azt vettük figyelembe, hogy mivel járunk a legjobban, így pont nem érdekelt pl. a kémia osztályátlag. Helyette mást tekintettük fontosnak.

Az osztályközösség a legerősebb, el sem tudom képzelni mások helyzetét, ahogy hallottam felőlük, hogy arra mi folyik. Mi összetartók voltunk, a tanárokkal is sokkal jobb volt a kapcsolatunk, és a mi osztályunk volt a legszínesebb az évfolyamon.

2020. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsót hadd javítsam ki, kis részlet. A "D" osztály a német-infóból áll.
2020. máj. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi 4#, ezek szerint nem jól tudtam. :)
2020. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!