Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Orvos, fogorvos, gyógyszerész

Ez a 3 szak ami érdekel de nem tudom eldönteni melyik legyen.


Minden információ érdekelne pro és kontra. Valamint az is hogy melyikeken kell boncolni vagy boncolást tanulni.


Talán gyógyszerészetin nem de lehet rosszul tudom.


A fizetések is érdekelnének.



2020. márc. 11. 16:20
 1/2 anonim válasza:
Az orvosok manapság nem keresnek olyan jól, de ha nagyon sikeres vagy, akkor talán (nem azonnal, de) számíthatsz valami többre . A fogorvossal ugyanez a helyzet, bár azt nem tudom, hogyha befutsz, ott milyen fizetésre számíthatsz. Gyógyszerészre külföldön van inkább kereslet, de mindháromra igaz általában, hogy külföldön nagyobb bevételre számíthatsz.
2020. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nos, biztos nem te vagy az egyetlen, aki a hìres triumvirátus között vacillál. Negyedéves gyógyszerész hallgató vagyok, A gyógyszerészeti ről beszélnék inkább a másik kettőt pedig meghagynám a kollégáknak, mivel nem tudnák objektív lenni.

- A gyógyszerészetin nincs boncolás, nem tanulunk anatómiát olyan részletesen, szinte semmit az vázizom/csontrendszerről. Ami sok van a gyógyszerészetin az a kémia. Egy gyógyszerésznek a beteget nem szimptómák szerint kell látni, mi nem diagnosztizálunk - hanem sokkal inkább molekuláris szinten. Az utolsó kis elektronig megtanítják neked, hogy mi a baja a betegnek. Számomra ez nagyon szimpatikus volt, ezért is választottam a gyógyszerészetit.

2020. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!