Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kötelezővé teszi a suli a...

Ha kötelezővé teszi a suli a skype-tanórákat, akkor mi lesz ha nem tudok rajta résztvenni korlátlan internet hiányában?

Figyelt kérdés

Már kaptuk az infót hogy az órák nagyjából fele meglesz tartva skype-on valószínűleg. (Egyik tanárunk bentvan a messenger csoportba)


Ezzel az a bajom hogy nincs korlátlan netem, mert albérletből albértetbe jártam mostanában, 3gb-ot kapok telóra havonta, suliba és diákmunkán pedig volt wifi így megvoltam.


Kötelezhetnek majd hogy vegyek korlátlan netet hogy részt tudjak venni az órán?


2020. márc. 14. 03:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Arra sem köteleznek, hogy cipőt vegyél amiben suliba mész, de nyilván attól még nem fogadják el a kifogást, hogy nem mentél suliba mert nem volt cipőd.
2020. márc. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Teljes összeomlás jön! ugyanis a legtöbb általános iskolában kréta sincs, nemhogy megfelelő számítógépes hálózat a tanításhoz, a tanulók - főleg a keleti régióban pedig nem rendelkeznek számítógéppel! Senkit sem lehet kötelezni, hogy facebook accountot csináljon, ugyanis az nem állami szerv, hanem egy magánvállalat, így azon keresztül nem is biztonságos a kommunikáció! Szóval orbán ezt a döntést nem önszántából hozta, hanem kamuzott egyet, hárítani akarja majd a felelősséget az iskolákra, de ezzel megbukott, mert össze fog omlani a rendszer. Azt sem tudják majd felügyelni, hogy ki lép fel és ki nem, mindenki arra fog hivatkozni, hogy nincs net kapcsolata így nem elérhető!

Nem kötelezhetnek senkit, az államnak kell megoldania MINDEN diák számára a megfelelő elérést! Ez nincs megoldva, kb ennyi volt a dolog.

2020. márc. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Én a keleti régióban egy kis faluban tanítok, ahol a tanulók fele hátrányos helyzetű, a többi pedig halmozottan hátrányos helyzetű. Mindenkinek van legalább egy okostelefon a családban, és az internetlefedettség is körülbelül 95%-os.
2020. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
3-as, akkor meséld el, hogyan, milyen biztonságos alkalmazáson keresztül fogod elérni a tanulóidat egyszerre? Hogyan fogsz számon kérni? Facebook-on keresztül nem taníthatsz, mivel az egy amerikai magánvállalat, senkit sem kötelezhetsz arra, hogy accountot csináljon, az nem állami szerv! Jogilag milyen feltételek mellett biztosítod a tanulók, főleg a kiskorúak adatainak védelmét? Hogy biztosítod, hogy mindegyik képes legyen használni a telefonját? Hogy mindenhol legyen nagy sávszélességű internet elérés? stb.. stb... értem én, hogy fideszes vagy és véded viktort, de egy hét kell hozzá és összeomlik a közoktatás! Nincsenek meg a távoktatás feltételei - szintén tanár vagyok, tudom!
2020. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Toll, papír, fénymásoló és titkár, vagy titkárnő csak van. A posta pedig kiviszi.
2020. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A telekom is meg a vodafone is ad most 10gb ingyen netet mindenkinek.
2020. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 4 Nem vagyok fideszes, és nem is védek senkit. Nem tartok csoportos órákat, ezért nem is kell válaszolnom a kérdéseidre, mindenki úgy oldja meg az óráit, ahogy tudja.



Lehet, hogy nem fog működni ez a rendszer, de én nem hisztizek amiatt, hogy meg kell próbálni valahogy csökkenteni a lemaradást a következő hetekben.

2020. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te milyen megoldást tartasz ésszerűnek?
2020. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azóta annyi történt hogy a tananyagot felrakja egy fb csoportba amit létrehozunk direkt ennek, a skype (vagy már messenger videópartyt mondják inkább) meg nem lesz kötelező pont emiatt, mert 25-en vagyunk és 10-en vagyunk ilyen vagy hasonló helyzetben. Feleltetés nem lesz, csak házidolgozatok.


Tehát számomra a helyzet tisztázódott, de azért gondolom ahol majd kötelező lesz a videóstream lesz majd pár ember rossz helyzetben korlátlan net miatt.


Értelmes hsz-eket köszi!

2020. márc. 14. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:

"milyen biztonságos alkalmazáson keresztül fogod elérni a tanulóidat egyszerre?"


Miért, ha nem egyszerre éri el a tanulókat, akkor nem működhet? Felvett anyagot nem tud átküldeni egy tanár, hogy azt a gyerekek visszanézzék?


"Hogyan fogsz számon kérni?"

Házi dolgozat, projektmunka, redmenta, kahoot.it, stb..


"Facebook-on keresztül nem taníthatsz, mivel az egy amerikai magánvállalat, senkit sem kötelezhetsz arra, hogy accountot csináljon, az nem állami szerv!"

Van egy csomó videótelefonos alkalmazás, oldal. A gyerekek használják is. Persze a viber, whatsapp és a skype is biztos magánvállalat kezében van, de aki emiatt nem hajlandó használni egyiket sem, akkor az ne tanuljon :)


"Jogilag milyen feltételek mellett biztosítod a tanulók, főleg a kiskorúak adatainak védelmét?"

Milyen adatok védelmét? Milyen adatokhoz van szükség ahhoz, hogy videón megnézzen egy tananyagot? Vagy az a baj, hogy videotelefonon megjelenik? Esetleg az, hogy e-mail címet csinál magának? Ezek az alkalmazások nem igényelnek semmi titkos adatot, max a születési dátumot, de nem ellenőrzik annak valódiságát. Ez már csak szőrszálhasogatás.


"Hogy biztosítod, hogy mindegyik képes legyen használni a telefonját? Hogy mindenhol legyen nagy sávszélességű internet elérés?"


Miért, azt hogy biztosítod, hogy a teremben üljenek? Vagy hogy figyeljenek, használják a tankönyvet, írjanak házifeladatot, ne zavarják az órát? Kelet-Magyarországi falvakban az is előfordul, hogy a tanárnak a legnagyobb feladata a problémás gyerekek teremben tartása. Aki nem elég határozott, szóhoz sem jut a saját óráján. Ezekhez képest az, hogy a gyerek tényleg leül-e a számítógép elé, már csak apróság..


Nem csoda, hogy annyian lenézik a tanárokat. Nyavalygás helyett meg lehet próbálni kihozni a legjobbat az amúgy rossz helyzetből. Nem biztos, hogy működni fog, és ha működik is ideig-óráig, nem lesz egyenlő a normális oktatással, de az internetes panaszkodástól semmi nem lesz előrébb.


Ezt politikai nézettől függetlenül írtam. Te mikor diplomáztál, és hol? Egy ideje már tananyag része az IKT-s eszközök ismerete, ha gondolod kérdezz meg egy fiatalabb kollégát, biztos tud segíteni. :)

2020. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!