Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kell egyetemi tandíjat fizetni...

Kell egyetemi tandíjat fizetni erre a félévre szerintetek? Jövő héten lenne aktuális.

Figyelt kérdés
2020. márc. 14. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell. Nekem holnap kell utallnom a következő részletet...

Oktatás az így is lesz, csak nem kell fizikailag ott lenni, az anyagot így is leadják, kötelező és ajánlott irodalmat el lehet olvasni, ki lehet kölcsönözni. Ebben a félévben pont olyan tárgyakat vettem fel, amiket itthon is eltudok sajátítani. Az angol tanfolyam lesz kérdéses... Ahhoz ott kéne lennem a csoporttal, hogy haladni tudjak.

2020. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom mi lesz. Ha offolodik a félév, szerintem vissza fizetik. Én is ezen agyalok, hogy még elmegyek passzívra. 2 tárgyam van és államvizsga. De azt a 2 tárgyat nem tudják megoldani távoktatasba, mert kellenek a laborfelszerelések, a másik tárgy meg a 0 kredites tesi.
2020. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kell.
2020. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell, max. később visszaigényelhető, ha esetleg mégsem sikerül mindent megoldani. Nekünk a kollégium díjjal kapcsolatban is azt mondták, hogy ki kell fizetni, max. majd később lehet rá lehetőség, hogy visszaigényeljük. Egyelőre az oktatás nem áll le, csak távoktatás formájában folytatódik. Ahol ez gondot okoz, azok nyilván a gyakorlatok, de pl. előadásoknak és úgy általánosságban speciális felszerelést nem igénylő óráknál azért szerintem így is megoldható a tanítás. Meglepően sok program van, videó megosztó felület, lehet streamelni, az anyagot (jegyzetek, ppt-k, videók, könyvek, mindenféle) ki lehet küldeni több módon is, lehet beadandókat íratni, lehet kvízeket használni, zh-t is lehet íratni... Szerintem itt ez az egy hét szünet azért ad lehetőséget arra, hogy az oktatók kitalálják, hogy mit hogyan szeretnének, mit hogyan lehet megoldani stb., stb., ha van rá valami mód. Nálunk már eddig is csomó ilyen megoldást alkalmaztak (nyelvszakos vagyok, szóval nem valami nagyon spéci szakra járok, ahol szükséges a tantermi jelenlét).
2020. márc. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy tárgyból több beadandót kell csinalni, de ezt csak bent tudod a laborba mert kellenek hozzá a robotkarok :c. Úgyhogy a beadandók is offos.
2020. márc. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, az olyan tárgyak teljesítése nem fog menni, ami valami speckó eszközkészletet igényel, de rengeteg olyan egyetemi képzés és tárgy van, ahol erről szó sincsen.
2020. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!