Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez megoldás lenne? Mit gondolt...

Ez megoldás lenne? Mit gondoltok? (Orvostudomány)

Figyelt kérdés

Nem vagyok orvos, nem járok orvostudományi egyetemre, viszont sajnos elég gyakran találkoztam már egészségügyi problémákkal a családon belül, ami egyébként is megerősítette a téma iránti érdeklődésemet. Egyetemre járok ugyan de teljesen más területen, amit amúgy el is tudnék képzelni magamnak a jövőben de egyre jobban sajnálom, hogy nem értek az orvostudományhoz, hogy még a lehetősége sem volt meg, hogy orvos legyek valamikor. A kémia sosem ment jól, az volt a problémám főleg, a fizika sem volt könnyebb számomra. Meg amúgy nem is érdekelt régebben, nem voltak jó tanáraim se. Mióta egyetemre járok, azóta minden irányban egyre nyitottabb vagyok. Orvosira már átmenni biztos nem fogok de lenne valami módja, hogy elmélyedjek a témában? Internetes honlapok mennyire megbízhatóak? Egyetemi tankönyvek? Vagy kezdjem a középsulis biosz és kémiával? Vagy felesleges az egész, mert úgyis elfelejtem amit olvasok/tanulok, mert nem tudnám megjegyezni a szakom mellett az orvostudományi infókat?

Egyébként fordítónak tanulok és még nem tudom hol dolgoznék a jövőben de gondoltam rá, hogy fordítanék orvostudománnyal, kezelésekkel, gyógyszerekkel kapcsolatos szövegeket is (egyebek mellett). Gondolom ehhez is muszáj lenne képben lennem az orvosis dolgokkal, ugye? Vagy ehhez nem szükséges annyi mindent tudni, elég a szavak megfelelője?


2020. márc. 16. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az alapok nincsenek meg, hiába olvasod ezeket, nem fogod érteni. Ehhez minimu sejtbiológiát, élettant, biokémiát kellene tanulnod, mert ezeknek az alapja sejt szinten történik, de átlag ember azt se tusja mi fan terem, mi az hogy terminális oxidáció stb..stb. Ezek nélkül lehet olvasgatni, de akkor csak a felszínt kapargatod es nem tudod kiszűrni melyik hiteles forrás es melyik.humbuk.
2020. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egyébként orvostudományi szakfordító szakirányú továbbképzés és mintha egyszer olvastam volna valami olyat, hogy mehetnek rá bölcsészek is, mintha lenne nekik valami gyorstalpalló előtte, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.
2020. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszer kaptam egy angol használati utasítást, amit állítólag szakfordítóval fordíttattak le. Ez egy speciális berendezés volt, amit részegységenként szállítottak, s az utasítás szerint kellett volna összerakni, ami nem jött össze.

Átnéztem, kijavítottam de sok olyan szó volt benne, ami a Nagy Ország szótárral sem stimmelt. Nekem ez volt a szakterületem, így sikeres volt a fordítás.

2020. márc. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg elmélyedni a Gray's Anatomy-ban. Számomra még úgy is érdekes olvasmány, hogy nagy részét nem értem.


Egyébként én azt mondom, hogy ha nem szakmád, akkor nem kell végletekig belemélyedni a témába, hiszen úgy sem fogod használni azt a tudást, amit az oktatóanyagokban találsz. Amit meg szeretnél érteni, azt értsd meg, a többit hagyd meg a szakmának. Az orvostudomány egyébként is sokat fektet a gyakorlati oktatásra, amit lehetetlen amatőrként kivitelezni. A tankönyvi módszertanok pedig lehet, hogy 10 év múlva teljesen átalakulnak, mert változnak a szakmán belül az ajánlások vagy találnak újfajta módszereket, hiába tanulod meg a tankönyvet, ha utána úgyis lemaradsz mindenről (lévén nem követed az ágazat változását/fejlődését).

2020. márc. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!