Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E-learning úgy hogy a tanári...

October15 kérdése:

E-learning úgy hogy a tanári kar imformatikai analfabéta?

Figyelt kérdés

Nővérem rámírt messengeren, hogy küldtek neki egy PDF fájlt, hogy azt majd az elsős fia jól megszerkeszti és kitöltve visszaküldi. :D Mivel gondolom sok szülő arra sem jött rá hogyan nyisson meg egy pdf fájl ezért elküldték Jpeg-ben is... :D


Még szerencse, hogy az e-learning már készült és pont jövőre akarták bevezetni ugye v. Iktor? :D



2020. márc. 17. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A gyereknek vannak munkafuzetei tankönyvek is

Mi e-mailben is kaptunk magyarázatot és hogy a munkafuzet mely feladatait oldjuk meg

Ez a pdf stb dolog Nemhiszem hogy működne.nem életszerű alsósokkal ez nem fosuli 😊

2020. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért kaptuk mailben mert a Kréta ban is benne vannak dolgok de az most nahykn belassult igy a tanár inkább mailben kuldte a dolgokat
2020. márc. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem ez a probléma. :D A pdf egy olyan formátum ami egyszerre tárol szöveget és képet viszont office-ban alapesetben nem szerkeszthető. A Jpeg pedig egy kép formátum amihez szintén third party program kell, hogy szerkeszteni tudd. :D


Természetesen mind2 szerkesztése mocsok mód körülményes. :D doc, docx, txt stb és máris nem tépi ki senki a haját. :D Vagy legalább én nem égek ki azon, hogy hogyan lehet valaki ekkora barom úgy hogy diplomája van. :D [DE BTK Történelem szakon vagyok szóval még csak nem is infós vagyok.]

2020. márc. 17. 10:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor írjad bele a jpg-s verzióba painttel a válaszokat,

Vagy nyomtasd ki, töltsd ki, szkenneld/fotózd be, és küldd el újra

Vagy nyiss egy új Doc-fájlt, és abba írjad bele, hogy

1. Kérdésre a válasz kettőspont

2. kérdésre a válasz kettőspont


Csak el fogja fogadni. Egyébként valszeg azért küldte abban, pdf-ben, hogy senki esetlegesen ne kontárkodhasson bele. Nekünk egyetemen azt mondta az egyik tanárunk, (amikor még bejártunk ,ezt még akkor mondta amúgy, hátha lényeges) hogy azért nem küld tananyagot, mert egyszer volt olyan, hogy föltötte a neptun meet street-re, viszont "volt valaki, aki úgy döntött, hogy nála jobban tudja, beleírt, és utána azt küldte tovább mindenkinek; ő meg vizsgán hallgathatta mindenkitől azt a butaságot, és még a kollégák is megszídták, hogy milyen butaságokat tanít, holott azokat, a kifogásolt részeket nem is ő írta bele, hanem valaki belekontárkodott önkényesen -ezt a belekontárkodott szót ő nem használta, de végülis mondhatta is volna, mert ezt történt. És akkor azóta ezért nem küldi át az órai anyagot, nem teszi közzé.

2020. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kedves Szülő írjon pár sort a tanárnak arról, hogy melyik lenne a célszerű formátum, illetve a jelenlegivel mi a baj.

A tanító nem informatikus, és eddig kiválóan elboldogulhatott a szakmájában ezek nélkül az ismeretek nélkül. Honnan kéne tudnia? Becsülendő, hogy próbálkozik, és minden bizonnyal örülne a segítségnek.

Persze ez nem a szülő dolga, de a közös cél érdekében talán érdemes megfontolni.

Az én gyerekem egy fővárosi általános iskolából még egy sor írást se kapott. Gondolom a tanári kar egyezkedik, hogy milyen csatornán, mit, hogyan kellene csinálni. Az a tanító meg nem késlekedett, de hát nem a legjobb módot választotta.

2020. márc. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4.: Igen egy 7 éves szerekesszen képet. :D Vagy nővérem aki kb annyira informatikai analfabéta mint aki ezt a pdf dolgot kitalálta.


5.: Én se vagyokn informatikus. :) Történelem szakra járok. Ahhoz hogy elvégezd az osztatlan tanárit vagy annak diszciplináris megfelelőjét [történelem tanár -> történész] azért kell csinálnod "pár" beadandót, előadást stb ahol azért találkozol jpeg, pdf, doc, docx stb formátumokkal.


+Eléggé valósznű, hogy egy általános iskolában van legalább egy informatika tanár. Mégis miért nem kérdezték meg tőle hogy könyörgöm milyen formátumot érdemes használni?


Végtelenül nagy meló volt az online meglévő tankönyv 1 oldalát átküldeni / bescannelni ha nem volt meg.


+ Nehogy ~350 eurós átlag fizetés [erősen szétcsalt statisztikák alapján] mellett elvárás legyen már a nyomtató, scanner, office 365 stb. :D

2020. márc. 17. 11:57
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Igen egy 7 éves szerekesszen képet. :D Vagy nővérem aki"

Igen, ezt már én is meg tudtam csinálni ennyi idősen.

Belemegy a képbe, hogy szerkesztés, vagy megnyitja paintből, és akkor csak rákattint ott arra a betű ikonra, utána oda, ahova írni akar, és beleírja a választ a jpg-fájlba. Nem olyan nagyon ördöngösség.

2020. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!