Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A tori es magyar kozep erettse...

A tori es magyar kozep erettsegi mennyire nehez, es mennyi tanulast igenyel egy 80% os szint?

Figyelt kérdés
Erettsegi
2020. márc. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyar nem nehéz ha megy a szövegértés és tudsz rizsázni egy fogalmazást, mert a szóbeli tételeket könnyen meglehet tanulni írásbeli után. Töri már szívás, mert nem tudod miről kell esszét írnod, ráadásul kettő esszé is van ezen kívül kellenek előismeretek + szövegértés a többi feladathoz. Szóbeli ott se nehéz, térben és időben helyezd el, aztán tudj rizsázni és oké, meg a tételek megtanulhatók írásbeli után.
2020. márc. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Töriből 80-as szinthez minden tételt vágnod kell fejből! Mivel ott nem kamuzhatsz, mint magyarnál, ott tényanyag kell. De lesz időd, úgysem lesz érettségi, tombolni fog pont akkor a járvány, kizárt, hogy 110ezer diákot, több ezer tanárt stb majd mozgatnak az országban az érettségi miatt! Lehet, hogy csak jövőre érettségizel, ahogy kinéz a dolog.
2020. márc. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csináld meg az érettségi feladatsorok első részét kb 2013-tól. A titka az, hogy az idődetnagyon be kell osztanod ennél a résznél, tehát ha valamit nem tudsz akkor menni kell a kövi feladatra. Esetleg ha van időd akkor a végén még tudsz egy-két szót beírkálni a kimaradt helyekre.. ezzel a résszel tényleg foglalkozz, mert valós helyzetben akár elkezdhedsz pánikolni, hogy “a második feladatnál vagyok, de már csak 1óra 10 percem van hátra, s még kis fogalmazást is kell írnom...

A mű elemzésnek szabályai vannak, elég ha többször átolvasod, memorizálod azt, és megírsz két-két novella- és verelemzést.

2020. márc. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a magyar érettségiről beszéltem.

Érettségi pedig meglesz tartva, ha máshogy nem, akkor eltolva a nyári hónapokra.

2020. márc. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magyar nem vészes egyáltalán, én 87%-ot írtam úgy, hogy a tanárunk semmit nem tanított, utsó évben nyelvtanunk nem is volt szinte. A szóbeli tételekhez kijegyzeteltem a könyvet abban az egy hónapban, írásbelire nem is készültem külön.

Ha tudsz szöveget értelmezni és magolni, már összehoztál egy 4-est.


A töri már gondolkodósabb, de ott is sokat számít, ha tudod a dátumokat, mi miért történt. Józan paraszti ész kell hozzá nagyrészt. Nekem nagyon jó tanárom volt (a magyarral ellentétben), az órai jegyzetekből készültem fel 95%-ra, magolnom nem is kellett. Persze ez szerencsés volt, de szerintem csak magolással, alapvető összefüggésekkel, ismeretekkel (pl miért tört ki ‘56 meg hogyan hatott a gazdaságra Trianon, ilyesmik) az is összehozható simán min. 60-70%-ra.

Nem kell félni. Tudom, hogy sokan imádnak fosatni, de ne higgy nekik, nem atomfizikusi szintű az érettségi és nem is élet-halál kérdése.

2020. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a töri 80%-hoz sem kell hirtelen bevágnod a négy évnyi tananyagot. A tavalyi semmivel nem volt nehezebb a magyar érettségitől, ha forrást tudsz értelmezni, akkor easy win az egész :)
2020. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!