Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a biológia tanár tulajdonké...

Ha a biológia tanár tulajdonképpen biológus, a töri tanár történész, stb. akkor az én biológia tanárom miért nem tud semmit?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam ezt az állítást, és igazából én ezt úgy vitattam hogy semmit nem tudok az egyetemi oktatásról, teljesen laikus vagyok...


Most találtam egy erről szóló kérdést, ahova az egyik válaszoló belinkelte a BSc szakok és az osztatlan mester tanári tantervét...


És valóban közel azonosak, 99%-ban megeggyeznek.


A biológia - X szakos tanár egyetemen tényleg azt tanulja 5 év alatt amit a BSc biológiára járó, + az X szakot, meg pedagógiát.


De akkor hogy létezik, hogy a 38 éves gimnáziumi biológia tanárom engem néz hülyének ha azt említem, hogy a vizilovak szoktak véresen verejtékezni, hogy a hiéna genetikailag közelebb áll a macskákhoz mint a kutyákhoz... Vagy hogy a nőstény hiénának hímvesszőhöz hasonló nemiszerve van.

Esetleg, hogy a dinoszauroszok egy része, a theropodák (mint a T-rex) nem haltak ki, mivel a mai madarak annak számítanak...


Akkor azt sem tudja, hogy mi az a kladisztika, nem hallott róla soha.


2020. márc. 21. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
38 éves tanár, régen volt az egyetem. Már csak annyit tud, amennyit le kell adni az iskolában. Nem szokta olvasni a szakirodalmat, ismeretterjesztő cikkeket, így nem tud a modern dolgokról, mint kladisztika.
2020. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Maga a biológia egy borzasztóan nagy tudományág. Nem várhatod el egy tanártól, hogy minden részében otthon legyen. Egy tanárnak szerintem egy átlátással kell rendelkeznie a speciális területekre ott vannak a botanikusok, zoológusok stb.
2020. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy tudja ezeket egy tanár vagy egy biológus. Én biológusként végeztem az egyetemen, és megsúgom, h soha nem tanultunk sem a vízilovakról, sem a hiénákról átfogóan. Ellenben volt antropológia (human biosz), funkcionális sejt és szövettan, állatélettan, növényrendszertan, stb.
2020. okt. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!