Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más szülő is ilyen a gyerekével?

Más szülő is ilyen a gyerekével?

Figyelt kérdés
18 lassan 19 éves vagyok okj nappali tagozatos képzésre járok tehát már érettségin túl vagyok de valszeg évet kell ismételnem mert nincs egy laptopom sem vagy müködő számítógépem. 6 hónapja csak egy mobiltelefonról netezek és ennyi. Nincs rá sajnos keret és ez az iskola okj iskola nem ad csak azoknak akik 18 alatt vannak de nekik sem nagyon munka meg pénz jelenleg nincsen szüleim meg teli vannak hiteltartozással. Többször probáltam facebookon is megoldást keresni vagy legalább kölcsönbe egy laptop nem is az hogy nem adnak de az árak az egekbe vannak pláne hogy sokan veszik. Mobilról meg nem nagyon lehet tanulni meg tabletem nincsen tehát semmi. Se pc se tablet se laptop. Ezen a héten nem is tudtam semmilyen távoktatásban résztvenni szüleimnek hiába könyörgök nem tudnak rá még 20 ezer forintot sem szánni. Diákmunkát meg nem tudok most vállalni.
2020. márc. 21. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Ha egyszer nem telik rá, akkor nem telik. 15 éves korodtól vállalhattál volna diákmunkát, egy nyár alatt tudtál volna annyit keresni, amennyi egy notebookhoz kell.
2020. márc. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hat akkor ez van.
2020. márc. 21. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Áruld el, mi az, ami futna tableten, pc-n, notebookon, de telefonon nem? Mi az, amit nem tudsz telefonról megnézni?
2020. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: nannak olyan okj képzések, ahol a számítógép alap, pl. nem tanulhat rendszergazdának, vagy grafikusnak telefonról.

Kérdezőnek: sajnos tudomásul kell venned hogy a szüleid nem tudnak neked venni laptopot. Viszont körülnézhetsz, hátha valaki ingyen is tud adni, kölcsön, vagy akár örökbe. Sok jótékony kezdeményezés indult a napokban, nem lehetetlen laptophoz jutni.

2020. márc. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresgélj még, szerintem lesz megoldás, fogsz tudni szerezni gépet valakitől. Mire kell pontosan, tananyagot olvasni vagy gyakorlathoz (tehát valami spéci program kell rá)?


Ha pedig sehogy nem megy, akkor írj az iskoládnak, hogy gáz van és nem sikerült megoldani, lehet-e passziváltatni utólag a féléved. Az még mindig jobb, mint a bukás. Ha az órákon emiatt részt venni nem tudsz, akkor tanulj nyelvet, ahhoz elég a teló. Munkát is vállalhatsz addig, szerintem most sokkal több árufeltöltő kell pl, mint máskor.

2020. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 grafno ***** válasza:
Menj el melózni és estin, levelezőn fejezd be a sulit. Akkor lesz pénz laptopra és tanulni is.
2020. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Extrém ritka, amit ne tudna bárki telefonról megoldani.
2020. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérd meg valamelyik osztálytársadat, tanárodat, hogy nyomtassa ki neked

Vagy például ha van a közeledben könyvtár, ott is gépezhetsz, de egyébként ott a nyomtatást pénzért csinálják. Meg nemtom, hány gép van.

Internetkávézó is ha van a közeledben, akkor oda ilyen 5-600 Ft/óránként vagy szerintem azér lehet ,hogy ennél kevesebb öszegért is lehet; én amit ismerek, ott ötszáz valamennyi és akkor egy óráig tied a gép, ott is tudnak neked nyomtatni; de szerintem ha megkéred a tanárodat, ő is nagyon szivesen nyomtat, de egyébként praktikus úgy nyomtatni, hogy minél kisebb margó (de egyenesen legyen benne a papír a nyomtatóban, különben levágja a szélét, de tehát mondjuk legyen egy ilyen 1 centis biztonsági margó a lap szélén), és akkor mondjuk pl 8-as betűmérettel ha jó a szemed, akkor azzal még tudsz olvasni, és akkor kisebb helyen is elfér, környezetbarát is, ha kevesebbnek tűnik a szöveg, pl nem 4, hanem csak 2 lap, akkor könnyebben át is rágod magad rajta. Ha akarod csinálhatsz két hasábot is, ha amúgy túl sok lenne a fehér, meg bekezdés -sorköz-szimpla; meg lap elrendezésénél 0-ra le lehet venni az "előtte-utána" résznél. És akkor minél több fér ki egy lapra, de azért módjával, tehát még normálisan nézzen ki. Ja és sorban vedd a kezedbe a nyomtatógépből, és rögtön számozd be a papírokat. Nálam egy ideje nem rak be valamiért oldalszámot, de egyébként az is túl nagy helyet foglal, túl sok ilyen fehér részt rak az oldalszám köré is, mégha kicsire húzod is azt a részt. Na, szóval valamelyik társad, vagy valamelyik tanárod biztosan szívesen kinyomtatja, lefénymásolja neked a tananyagot.

2020. márc. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*és max utólag kifizeted,ha már elhelyezkedtél, lesz állásod. De szal ne csússzál, próbáljad megoldani. Egyébkéntis, jövőre már nem indulnak a klasszikus okj-k, már csak 2 vagy 3 évesek lesznek,úgyhogy nagyon gyorsan meg kéne szerezned a tananyagot valami kézzel fogható formában.
2020. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Telefonon egyébként nem tudom,korlátlan neted van-e
2020. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!