Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nekem miért nem megy az angol?

Nekem miért nem megy az angol?

Figyelt kérdés

Nem számít mennyit tanulok, vagy puskázok. Ugyan olyan szar lesz. 1-es vagy 2-es. Most is 2-est kaptam,pedig itthon írom,ki tudom nézni neten. Megis tettem.

A közöségi médiában kezdem megérteni a szöveget. Ha meg is tanulom akkor az iskolába miért nem megy?

Ált.ba fel voltam mentve angolból,most középiskolába nem. Jövőre le akarom tenni a középfokú nyelv vizsgát,de így nem tudom mi lesz.

Sni-s vagyok meg még pár próblémám is van.

De ezt nem akarom figyelembe venni.


Jöhetnek a leszólások, legalább tanulok belőle.

(Megszoktam itt)


16/l


2020. márc. 22. 11:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyan tanulsz? Lehet a módszereddel van a baj.
2020. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem véletlenül voltál felmentve, és nem véletlenül vagy SNI-s. Ha ezt nem veszed figyelembe, sok csalódás fog érni.
2020. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Többször leírom, amiket magamnak tanulok. Iskolába szótárasakat magolom is de hosszú távon is megjegyzem.


Am annyira benne vagyok,motivált vagyok,hogy nem követem a szüleim példáit és belőlem lesz vmi, de most felötlött bennem, hogy így semmi nem lesz belőlem, az oly sok tanulás árán sem.

2020. márc. 22. 11:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért nem veszem figyelembe,mert beakarom bizonyítani,hogy nekem is megy. Nehezebben,de megcsinálom.
2020. márc. 22. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Az jó, ha küzdesz, de ha irreális elávárásokat támasztasz magaddal szemben, az nem. Törekedj, hogy egyre jobb legyél, de a mércéd saját magad legyen, ne más!
2020. márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyelvtanuláshoz egy megértési folyamaton kell átesni. Tehát az agyadnak meg kell értenie az adott nyelv "mibenlétét". ez egy hosszabb folyamat.


A legrosszabb, amit most tehetsz, ha folyamatosan angolul nézel tartalmat. Ugyanis teljesen félreviszi a tudásodat. Nagyon sokan vannak úgy, hogy tökéletesen értenek angolul, lényegében felsőfokon, de képtelenek önmaguktól összerakni 3 értelmes, nyelvhelyes angol mondatot.


Tehát érteni, megérteni és alkalmazni egy nyelvet az két külön folyamat, két külön tanulási mód, ami ugye általában egyszerre zajlik le (nyelvtani szabályok és szószedet tanulása). Ez tolódott el mára a csak egyirányú tudás irányába. (amit az előbb is írtam, hogy érti, de nem tudja alkalmazni.)


Azt neked kell felmérned, hogy pl mennyire vagy tisztában az alap nyelvtanával a nyelvnek. Ha ezt fel tudtad mérni, akkor a szókincsedet is felmérheted magadnak, adott szinthez képest.

Ha ez megvan, akkor jobb esetben csak pótolnod kell pár hiányosságot és azt beilleszteni (agyaddal elfogadtatni) az adott nyelvre (ez hosszadalmas folyamat, az agy sajnos zárja ezeket az ajtókat, ha nincs rá szükséged és nehéz nyitni őket). Ha nincs szerencséd, akkor érdemesebb az alapoktól nekimenni és felépíteni a tudásodat.

Mivel ha hiányoznak az alap építőkövek a nyelvvizsgán, amely egyáltalán nem arra kíváncsi, hogy képes vagy-e a való életben kommunikálni, vagy érteni-e az adott nyelven,hanem az irodalmi nyelvet kéri rajtad számon (amit sehol sem használnak lényegében), nem tudsz majd jól teljesíteni.


Tehát legelőször önelemzést javasolnék, mérd fel, hogy hol tartasz, mit a hiányosságok és ennek függvényében kezdj el tanulni. NEhéz munka, sok lemondással jár, de nem lehetetlen.

2020. márc. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanulj a magad módján. Keress online oktató oldalakat, programokat. Valamelyik be fog jönni.

Szükséged lenne viszont a középiskolában is a pedagógiai szakszolgálat véleményére, az érettségiig.


Az én fiam diszgráfiás, egy tízszavas szódolgozatból pont tízet rontott el. Az angoltanára fel akarta mentetni, mi beszereztük a szakvéleményt, hogy a tanár eltekinthessen a helyesírás értékelésétől. A fiam pedig meg makacsul tovább nézte az angol filmeket, abból tanult, később olvasni is kezdett angol nyelvű könyveket. áborúsat, mert az érdekelte. Gimi negyedik évfolyam elején megcsinálta a középfokú nyelvvizsgát (helyesírásból felmentéssel), a tanára nem akarta elhinni. Aztán megcsinálta az emelt szintű érettségit (szintén helyesírás értékelése nélkül), és itt jön a slusszpoén: angol nyelvű társadalomtudományi szakra jelentkezett itt Bp-en, már másodéves, eddig bukás nélkül végzi 4-es körüli átlaggal. :) Rengeteget kell olvasnia, feldolgozni, előadni és minden megy neki - ANGOLUL!

Te se add fel!!! Csak szerezd meg a papírt.

2020. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kevés a szorgalmas gyerek már. Gratulálok a fiadnak, jól döntöd és szorgalmas volt. Tiszteletre méltó.


A papír. Van papírom pár dologról,de nem mindről. Diszgráfia és a diszlexiámról sincs. Fel kéne menteni írásból, angolból, matekból fel vagyok. De nem akarom. Úgy mint a fiad.

2020. márc. 22. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezd el angolul sorozatokat nézni. Válassz olyat ami érdekel. Rengeteget segít.
2020. márc. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!