Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Még a szüleim is lebasznak...

Még a szüleim is lebasznak mert hülye vagyok. Most ezt miért kell? Gyenge vagyok ha zavar?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy hülye vagyok, de több mentális betegségem is van. Anyám ezért csesztett holott ő is közre játszik. Én mindent megteszek,hogy tanuljak, ne kövessem anyámék takarító munkáját.

Beszédhibás vagyok és disgráfiás. Anyám lecsesz,hogy a magyar az nagyon nem megy. Elkell fogadni. Én próbálkozom nem is vészes.

Sni-s fejlődési zavarom tanulási zavarom és dyslexiám van. Tanulok. Sokat tanulok 4-es is vagyok de anyám sokszor mondja, hogy ha a testvéreim oda figyelnének jobbak lehetnének nálam, holott a hugóm bukásra áll minden éveben. Most 6.-os. Az öcsém jó tanuló 2.-os és azzal jön,hogy tudna segíteni az angolban. Én 9.-es vagyok.

Nekem nem kell tölük segítség. Mindig egyedül oldottam meg mindent. Senki nincs melletem, a szüleim csak vmenyi pénzzel járulnak hozzám.

Én nem tudok tőlük semmit kérdezni,mert nem tudják. Ha tőlem kérdeznek én tudom.

Motivált voltam eddig,mert hülye voltam. Most már kezd nagyon zavarni és egyre többet vesztek az önértékelésemből. Mindenki hülyének néz a családomban,de ők mégjobban azok.


Mindig is ez ment, gyenge vagyok ha már nem tudom elviselni? Próbálkozom mindent beleadok,de nem elég. Most ezt hogy oldjam meg?


2020. márc. 22. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jegyezd meg: nem csak az a fontos, mit mond valaki, hanem az is, hogy KI mondja. Ha olyasvalaki kritizál és ítélkezik feletted, akire nem tudsz semmiylen szinten felnézni és nem példaképként áll előtted, akkor azzal nem kell foglalkozni. Hogy ha ezek pont anyádék, hát akkor ők. Annak a véleményével foglalkozz, aki előrébb jár, mint te, kövesd a példaképed mintáját!


Mondjak diszlexiás példákat, akikről érdemes mintát venni?


DaVinci, Cher, Tom Curise, Einstein, Agatha Christie, Whoopi Goldberg, Churcill, ....


Keress valakit, aki példakép lehet számodra, legalább abban, hogy kihozta a maximumot magából a nehézségei ellenére!

2020. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyu cseszeget, mond neki, miért nem jobb alkatrészekből raktak össze. Inkább segítene a szívás helyett.
2020. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nevelési tanácsadó, iskolai tanácsadó stb... merre jár? Osztályfőnököd? Ez az ő felelősségük.
2020. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mások véleményére nem mindig kell adni.
2020. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az lehet,de akkor is bántoak.
2020. márc. 22. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak dolgok, amiken tudsz változtatni, és van, amire nincs ráhatásod. Az ő viselkedésükre nincs hatásod. Arra viszont van, hogy te mit engedsz be a lelkedbe. Magaddal foglalkozz! Tegyél te magad azért, hogy jobb legyen. Sokszor, sok negatív hatás fog még érni az életed során, ezt fontos megtanulnod.
2020. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na és, nekem meg diszkográfiám van, de megtanultam én is és a környezetem is együtt élni vele
2020. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 igen erre felkészülők.


A mostani helszet, hogy azt nem tudom figyelmen kívül hagyni ha bármit csinálok lenézően néz, nagyokat sohajtozik, hogy "jajj istenem" ...stb


Én figyelem a példaképeimet, mert nekik is nehéz, de őkket is eméztette a depreszió.

Ezzen a héten alig volt napi pár perc szabad időm. 9-24-ig tanultam. Ha hazajön mert északás màr pampok, hogy egésznap nem volt rá időm.


Ez így nehéz! Rohadt nehéz! És nem leszek semmi,mert nincs időm rajzolni sem a grafikus szakmámhoz. Minek élek?

Van egy barátnőm akinek szintén nehéz,de ő kijelentkezik a suliból,már nem beszélünk,pedig jó lett volna...


Sorry,de ezt ki kellet adnom. 😔

2020. márc. 22. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!