Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű kémia érettségire...

Emelt szintű kémia érettségire való felkészülés az alapoktól?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másoddiplomát szeretnék szerezni, ehhez szükségem van emelt szintű kémia érettségire. Megvan hozzá minden könyvem (Ötösöm lesz kémiából, mozaikos könyvek, Villányi Attila könyve stb), elővettem a követelmény rendszert is. Sajnos egyszerűen nem tudom, hogyan fogjak hozzá? Valaki esetleg bevált praktikával, ötlettel tudna segíteni? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

2020. márc. 23. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire emlékszel még anno gimiből. Milyen diplomád van már és milyen szakot szeretnél?
2020. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészségügyis vagyok, nem teljesen idegen számomra a kémia, de sajnos sok mindent elfelejtettem. Orvosi a cél. :)
2020. márc. 23. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Elsőnek is az elmélet elsajátításával kezdd, mert arra épül a többi Ezen belül is általános kémiát kell kenned-vágnod, mert nélküle buktad. Ezt a Villányi Attila 9-es könyből tudod megtanulni, de fontos, hogy ne csak seggeld, hanem értsd is. Érettségi feladatokat keress ki ebből a témakörből, úgy ellenőrizheted magad. Utána jöhet a szervetlen, ami 11,12-es mozaikos tankönyvben remekül benne van. Ez már sokkal inkább magolósabb lesz, fontos, hogy a rengeteg kivételt is megjegyezd, mert emelt azzal szivatnak. Ezután jöhet a szerves, amit a 10-es mozaikos könyvből bírsz megtanulni, de a 11-es néhány fejezete is ide kapcsolódik. Itt derül ki igazából, hogy érted-e az általános kémiát, mert teljes mértékben rá épül. Fontos, hogy ráébredj a logikai kapcsolatokra. Nem véletlenül szokták mondami, hogy a szervetlen kémiához segg, a szerveshez agy kell. Ha már az elmélet a könyöködön jön ki, akkor mehet a számolás, amihez tökéletes az Ötösöm lesz kémiából. Itt nagyon fontos, hogy napi fél órát rászánj és így megnőjjön a rutinod, mert a számolások többsége típusfeladat. Nem árt előtte felidézni az emlékeidet matekból mert kelleni fog hozzá(pl logaritmus). A legnehezebbek az elektrokémiai és ph-érték számítási feladatok, ezekkel csak akkor kezdj el foglalkozni, ha a többi betonbiztos. A tanulás közben fontos, hogy szóban is tudj összefüggően, szakszerűen beszélni. Elég sajátos szaknyelve van a kémiának, amit jobb, ha minnél előnb elsajátítassz. A szóbeli része már nem annyira vészes, max a kísérletek nehezek, amivel az a baj, hogy otthon nem bírsz készülni. Ha a fent említettekkel megvagy, akkor találj valami módot, hogy be bírd őket gyakorolni, mert videón megnézni és elmagyarázni nem ugyan az, mint meg is csinálni. Remélem érthető voltam, elnézést, ha vannak benne helyesírási hibák, de telefonról írtam és igyekeztem gyors lenni. Sok sikert a felkészüléshez és ne add fel!
2020. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Alapvetően az előttem lévő szépen összefoglalta, hogy hogyan is tudsz készülni. Én annyit mondanék még, hogy általános kémiából ne feltétlenül a Villányit használd. Nagyon elvontan fogalmaz sok helyen, nehéz megérteni belőle. Ha az általános kémiát nem tanulod meg rendesen, utána az egész (szervetlen, szerves, számolások) nehéz lesz, mert minden erre épül. A számolásokat szerintem nehéz egyedül begyakorolni, ezt tapasztalatból írom. Én az elején egyedül akartam készülni, de sok esetben csak elfogadtam, hogy az a megoldás, de nem értettem, hogy miért és ez baj, mert így érettségin sem tudtam volna. Én végül kerestem tanárt és nem bántam meg, mert most orvosira járok, ahová szerettem volna. Ha az egész tananyaghoz nem is, de általános kémiához és a számolásokhoz én mindenképpen keresnék tanárt. Ha az alapok stabilak, akkor a szervetlen, szerves része már egyedül is menni fog. :) Ha dobsz egy üzit, szívesen megadom az én felkészítőm elérhetőségét.
2020. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a részletes válaszokat! Nagyon sokat segítettetek, már tudom, hogyan kezdjek bele. Sajnos jó ideje nem haladtam egyről a kettőre. Köszönöm! :)
2020. márc. 26. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
siker?
2021. okt. 2. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!