Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Regény, történet íróvá hogyan...

Regény, történet íróvá hogyan válhat valaki?

Figyelt kérdés
Ha van egy jó története valakinek, hol tudja értékesíteni?
2020. márc. 23. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmeséli a kocsmában, és ha szerencséje van, fizet valaki egy-két fröccsöt, vagy "Ferencvárosi koktélt"
2020. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem viccnek szántam. Ne haragudj
2020. márc. 23. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Leírod a regényed, történeted. Elmész egy kiadóhoz, megmutatod neki, és ha arra érdemesnek találja, átíratja veled az egészet kétszer, majd megállapodtok egy pénzügyi konstrukcióban, és kiadja a regényedet. Ha ezt jó sokszor eljátszod, és meg tudsz élni csak ebből, akkor főszabályként már hivatkozhatsz magadra íróként.
2020. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz! Lényegében ma mindenki írni akar, tele van önjelölt írókkal az internet. Csak Magyarországon évente kb 14ezer könyvet adnak ki! Ehhez kapcsolatok kellenek, de előtte le kell védetned, amit írtál, mert nagyon könnyen ellophatja egy-egy kiadó!

Érdemesebb vagy saját kiadást csinálni, vagy online terjeszteni vállalkozóként. Tehát saját kiadást csinálni és ebook-ként kiadni.

2020. márc. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak tematikus pályázatok, ahova inkább novellákat várnak, ott közzé szokták tenni a győztes művet.

A másik verzió az, ha írsz egy könyvet és kiadókat keresel fel vele. Bár ez gyakran csak akkor működik, ha vannak kapcsolataid írói körökben.

Ismerek olyat, aki blogot vezetett és oda tette közzé a történeteit hatalmas rajongótábort gyűjtve.

Én hobbiból írtam és adtam körbe a barátaimnak az irományom, amíg nem lett egyre több ember aki olvasni akart tőlem mást is. Mivel nem akartam pénzt keresni vele általában körbeküldtem, ha volt új rész, a többiek pedig várták, mint egy sorozatot. Patreonon gondolkodtam, de az sem valósult meg. 14000 oldalnál tartok nagyjából a gyerekes és kevésbé gyerekes irományaimmal, de más a szakmám és ma már egyre kevesebb időm jut rá. Ha nagyon akartam volna, talán én is elindultam volna ezen a vonalon, de sosem tekintettem az ilyesmire életbiztosításként. A művészélet nem egyszerű... Én meg azt hiszem, nem voltam elég bátor erre építkezni. :)


A kifejezőkészséged gyakorlására pedig találsz feladatokat a neten, stílusgyakorlatokat, kreatív írással foglalkozó oldalakat... Nem elég önmagában egy jó történet. :)

2020. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. márc. 25. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!