Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az emelt...

Mennyire nehéz az emelt fizika, ha nem tudod az emelt matekot?

Figyelt kérdés
Ha csak a középszintű matekot tudom, de azt biztosan, akkor még sikerülhet jól(80% fölött) az emelt fizikám, ha odateszem magam?
2020. márc. 23. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam annak idején közép- és emeltszintű matematika érettségit, illetve emelt szintű fizika érettségit is, és az volt a tapasztalatom, hogy az emelt szintű fizika érettségin nem igazán kellett azt a matematika tudást alkalmaznom, amelyet a középszintű érettségin ne kértek volna számon. Szerintem inkább a különböző jelenségek ismerete és a köztük lévő összefüggések átlátása adja az emelt szintű fizika feladatok nehézségét.
2020. márc. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs szükség emelt szintű matematika tudásra az emelt fizikához.

Nyilván a matek meg a fizika valamilyen szinten kéz a kézben jár, oktatásügyileg is, aki pl fizikát tanul emelt szinten, az sokszor matekot is. Én több, mint 10 éve érettségiztem emelten fizikából, mellette nyilván a matekot is emelt szinten tanultuk, de akkor még csak az orvosira volt kötelező az emelt, oda is csak egy, ezért a faktos matekot tanulók közül is csak egyetlen 1 embert tett nálunk emeltet, mert jobb döntésnek tűnt egy közel 100%-os matek középre készülni, mint egy bizonytalanabb emeltre. Így aztán volt egy igen alapos középszintű matek tudásunk - mint ahogy te is írod, az emelt matekos részt pedig konkrét tananyagügyileg nem vettük annyira komolyan. És ez nem volt hátrány egyáltalán a fizikán sem, nem emlékszem olyan számolásra, ahol szükség lett volna emelt matekra. Egyébként az emelt fizika a középszintűhöz is nagyon közel van anyagmennyiségben, inkább a feladatok komplexitása nagyobb. Nálunk a tanárunk nem is engedett senkit se középszinten érettségizni fizikából, mert emelten is ugyanúgy el lehet érni egy jó eredményt. Matekból vagy más tárgyakból ez nem áll már szerintem, ott sokkal nagyobb a különbség a közép és az emelt szint között.

2020. márc. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én BME-re közép matakkal emelt fizikával mentem Te is me tudod csinálni csak arra is figyelj, hogy a közép matek pengjen !!!( Volt hozzá még emelt nyelvvizsgám !
2020. márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!