Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak az érettségi körül...

Miért csak az érettségi körül van ekkora cirkusz, hogy mikor lesz, vagy elmarad-e? A záróvizsgákról miért nincs soha szó?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy nehéz helyzetben vannak, de nem csak ők a végzősök, hanem az egyetemeken/főiskolákon is vannak szép számmal, akik államvizsgáznának és róluk egy szó sem esik. Mindenki csak sajnálja az érettségizőket, meg azt mondogatja, hogy maradjon el, de közben azokra miért nem gondol senki, akik idén záróvizsgáznának? Ugyanúgy idegesek ők is, ugyanúgy bizonytalan a helyzetük, ugyanúgy távoktatásban kell tanulniuk, sőt a szakmai gyakorlataikat pl nem is tudják teljesíteni, mert távban nem lehet megcsinálni. Erről miért nem esik soha egyetlen szó sem, hogy akkor a záróvizsgákkal mi lesz? Ez a kialakult helyzet senkinek sem könnyű, de már tényleg idegesítő, hogy az érettségizőket ennyire agyon sajnálja mindenki, a többiekről meg szó nincs soha semmi.

2020. márc. 26. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Az érettségi kb 100 ezer diákot + előrehozott étettségizők érint a záróvizsga meg kb 10 ezret.
2020. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés. Én meg azon gondolkodtam, a nyelvvizsgákkal mi lesz így?

Én a következő félévben záróvizsgázok, nyelvvizsgám még nincs.

Gyanú, most leálltak a nyelvvizsgaközpontok is.

Én eredetileg ősszel terveztem. De gondolom, első körben az elmaradt vizsgákat fogják pótolni.


Mi lesz azokkal, akik most záróvizsgáznának, de nyelvvizsgára is most akartak menni? Vagy azokkal, akik a következő félévben, de nem esetleg nem jutnak be időben egy nyelvvizsgára sem?

2020. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem változtat azon, hogy ugyanúgy a záróvizsgázók is izgulnak, hogy mi lesz. Főleg azok, akiknek szakmai gyakorlatot kell hozzá teljesíteni. És nagyon sok helyen nem csak írásbeli meg szóbeli vizsga van, hanem gyakorlati is. Ugyanúgy be kell hozzá fejezni az anyagot egyetemen meg főiskolán is. De kb minden csak az érettségizőkről szól, mintha csak ők lennének a világon.
2020. márc. 26. 17:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez is jó kérdés, hogy akkor aki nyelvvizsgázna, azzal mi lesz. Mert vannak jó páran, akik így akkor nem kaphatnak diplomát. De erről sincs szó, őket is lehetne sajnálni, nemcsak az érettségizőket.
2020. márc. 26. 17:23
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg igazából ott vannak azok a nyolcadikos diákok is, akik olyan középiskolát választottak, ahová a felvételi követelmény a szakmai alkalmassági vizsgálat, ami májusban, vagy júniusban lenne és most az is csúszhat. Róluk se volt még semmi szó, csak és kizárólag az érettségizőkről.
2020. márc. 26. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én félek, hogy júniusban nem lesz államvizsga.. érintett vagyok sajnos. :(
2020. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!