Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzésnél...

Felsőoktatási szakképzésnél is kell szakdolgozat?

Figyelt kérdés

2020. márc. 28. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Igen, mert szakdolgozat nélkül semmilyen diplomát sem adnak ki. Többek között ezért mondják felső oktatásnak, mert rengeteget kell tanulni általában, hogy elvégezdnaz adott szakot és ez nem mindenkinek sikerül.
2020. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ennél nem jár diploma, vagy rosszul tudom?
2020. márc. 29. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Diploma nem jár, de felsőfokú végzettséget igazoló oklevél igen. És igen, itt is kell szakdolgozat, 1 ív hosszúságú, 40.000-60.000 karakter, kb. 20-33 oldal terjedelmű. Ugyan úgy van védés, konzulensi és opponensi értékeléssel.
2020. márc. 30. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2020. márc. 30. 07:33
 5/8 anonim válasza:
Én is fokszra járok. Papíron tényleg 20-30 oldal közé kell esnie. Mi is így tudtuk, aztán gondolt egyet a specializáció felelős és kikötötte, hogy 50 oldal legyen. Ráadásul tegnap küldte el ezt az infót el. Mikor szóvá tettem, hogy azért nem ennyit írnak elő, hozzá csapott még pár oldalt. Ó és ,ami nem tetszik nem fogadja el. Szóval ott állunk a szaktársakkal tátott szájjal, abban a bizonyos erdőben. A legszebb, hogy az intézmény nem igazán törődik vele, mert örülnék ha valaki oktat. Nagy csalódás. Mármint nem a szak, hanem a felső oktatás intézménye.
2020. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen kell


Utolsó hova jársz?

2020. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 mondd, hogy nem az ELTE, kérlek :)
2020. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszadók hova járnak?

Nekem a PTE-en (gazdálkodás és menedzsment) nem kellett távolról se szakdolgozatot írni. Teljesítettem a 120 creditet (ha jól emlékszem), megcsináltam a három hónapos szakmai gyakorlatot és szóbeli vizsgáztam tavaly júniusban.

Most BA-ra járok és tavaszi félévben kezdtek el bejönni a nagyobb volumenű beadandók, amelyeket már szakdolgozati forma követelményekkel és közel azonos terjedelemmel kell írnom téma körökről bizonyos kurzusok miatt.

Nyáron kezdek majd el gondolkodni a szakdolgozatom témáján és a konzulensem személyén (ősszel meg felveszem a konzultació I. kurzust).


De felsőoktatási szakképzésnél szó nem volt ilyenről. Oklevelet adnak eleve a képzés végén.

2020. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!