Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jelenlegi helyzetben hogyan...

A jelenlegi helyzetben hogyan lehet kezelni az egyetemi tanárok igazságtalanságát?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom, akiről mást sem lehet hallani csak azt, hogy mennyire igazságtalan, lusta, bunkó stb. Csomó sztori van vele kapcsolatban pl. többeknek nem engedte megtekinteni a vizsgát, kiírta a fogadóóra időpontját és mikor odament a diák elküldte a francba mert "most nincsen fogadóóra", megbuktatta mikor ki sem javította a dolgozatot, mindenkire ráfogja a csalást stb. Már többször tettek rá panaszt, de nem lett belőle semmi.

Eddig velem nem történt ilyen, most az online oktatás alatt kezdődik el, úgy érzem... A múlt héten kellett neki írni egy beadandót (műelemzést). Alapból normálisan szoktam hozzáállni ezekhez a feladatokhoz, rászánom az időt, tényleg megdolgozom vele stb., de most még jobban figyeltem rá, hiszen tudtam, hogy milyen. Elolvastam a művet, kidolgoztam esszé formájában (semmilyen konkrét követelményt nem adott, azt írta mindent elfogad, témát tekintve is, illetve vázlatot és esszét is!), többször átolvastam és végül beküldtem időben. Erre látom, hogy négyest írt rá, mert "ez nem egy esszé és emiatt nem kell a bevezetés". Miközben de, ez egy esszé, hiszen én esszét írtam, ami megengedett. Valamint a bevezetésbe sem rizsáztam, hanem a címet elemeztem, ami szerintem szintén értékelhető. Sőt, tulajdonképpen eleve nem értem, hogy emiatt miért kellene levonni egy jegyet.

Erre a hétre is be kellett küldeni egy beadandót és most még jobban odafigyeltem rá, hogy tuti jó legyen. Megírtam és beküldtem, látom egyes. Először nem is értettem, majd olvasom, hogy azért egyes, mert másoltam. Egy betűt nem másoltam sehonnan, én írtam az egészet és még csak rá sem kerestem a neten, tényleg csak a saját gondolataimat írtam le.

Na most ezzel mit lehet kezdeni? A négyes is zavart, mert igazságtalannak tartottam az indoklását, de ezen már tényleg kiakadtam, hogy csalással vádol. Csomót dolgoztam vele, én tényleg megírtam, megoldottam a feladatot, beküldtem határidőre és ráírja az egyest. Eleve nem is bizonyította semmivel sem, nem is tudná. A többiek beadandója is elérhető, elolvastam őket és látom az értékelésüket is... érdekes módon más nem kapott négyest, mert esszét írt (és mindenki esszét írt...) és nem írt rá egyest másolásért (mikor valahol tök egyértelmű, mert rákerestem és meg tudnám mutatni, hogy melyik oldalról melyik mondatokat másolták be...). Nem is feltétlenül konkrétan a jegyeken van hangsúly (de bevallom, hogy az a négyes is zavar, mert szerintem jobbat érdemlek és, ha rossz jegyet is ír rá, akkor indokolja meg és normális kritikát fogalmazzon meg vele kapcsolatban), hanem úgy eleve az egész helyzettel. Most ennyiből bármire ráírhatja az egyest és megbuktat.


2020. márc. 30. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szakon tanulsz és az illetö tanár mit tanít?
2020. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El kell olvasni a kari vizsgaszabályzatot.
2020. márc. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyelvszakos vagyok, a tanár pedig irodalmat tanít.
2020. márc. 30. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy esszé bevezetésében nem a címet kell elemezni. A bezetésben a mondatok a tágabb témától a szűkebb felé haladnak. Tehát írsz pár mondatot a témáról tágabb érdelemben, majd a bevezetés utolsó mondata az állítás (thesis statement) ami mellett az esszé érvelni fog. Legalábbis nyelvszakon mi ezt tanultuk. A többi miatt mást nem tudsz tenni azon kívü, hogy folytatod a panaszkodást az egyetemnél. Illetve a neten vannak ingyenes plágiumot ellenőrző programok ahova be tudod másolni a szöveged. Talán ezt elküldheted bizonyítékként a tanárodnak.
2020. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hogyan kell esszét írni, 20 millió ilyen órám van, most sem ezzel volt a problémám. Ő nem adott meg semmilyen konkrétumot, hogy hogyan oldjuk meg a feladatot pl. esszét írjatok, vázlatot írjatok, x szót írjatok, x bekezdést írjatok, ezt és ezt írjátok le így és így. Ha ezt elmondja és én nem ennek megfelelően írom meg a beadandót, akkor jogosan pontozza le, emeli ki a hibákat. Viszont ezt nem tette meg, így innentől fogva szerintem nem jogos, ha számon kéri rajtam, hogy én miért úgy írtam ahogyan. Egyébként egy 6 bekezdéses esszét írtam, ebből 5 bekezdésben magát a művet elemeztem (ebből 1 bekezdés volt a cím, amit a tanár szintén bevezetésnek minősített... és ezért írtam a kérdésben, mert erre aztán tényleg nem lehet azt mondani, hogy rizsa) és írtam hozzá egy rövid "normális" bevezetést is. Erre ő azt mondja egy esszére, hogy ez nem egy esszé és ezért nem kell bevezetés az elejére (ami szerinte két bekezdés, ami valójában már javában az elemzés). Plusz, rajtam kívül mindenkinek ötöst adott, akik szintén esszé formában írták meg a beadandójukat és szintén írtak bevezetést hozzá...
2020. márc. 30. 22:56
 6/6 A kérdező kommentje:
7*
2020. márc. 30. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!