Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostanában is akkora a szakadé...

Mostanában is akkora a szakadék tanár és tanár között, mikor én voltam diák? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Kicsit felhúzott, hogy lapozgattam a bizonyítványaimat. Ált. Iskolában 2. voltam kémiábol. Középiskolában 4. Szakmán pedig végig 2-3. A szintvizsgám pedig hibátlan 5. Mostanában is jellemző, hogy ennyire pikkelnek az emberre bizonyos tanárok? Vajon miért jó ez nekik, amikor az embernek megvan a tudása, csak borzasztóan alulértékelik. Nem értem én ezt... Nem származik semmi hasznuk belőle.
2020. márc. 31. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a tanárnak pont arra kellene büszke lennie, hogy a tudást megfelelő szinten tudta átadni (a tanuló 5-ösre tudja az anyagot, még jobb esetben versenyekre is jár). Ezzel szemben sok helyen sajnos az a tendencia, hogy mivel a tanár frusztrált és nem tudja kin levezetni, ezért a tanulókon vezeti le azzal, hogy alájuk tesz. Ráadásul minden következény nélkül megteheti, mivel nem tehetnek semmit, még a szülők sem (kicsit hőbörögnek, aztán annyi).
2020. márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy ez különbség a tanár(ok)on múlik!

Az öcsém általánosban bukdácsolt kémiából, mert egyáltalán nem érdekelte, aztán a gimi közepén rájött, hogy a továbbtanulásához szükséges lesz, elhekzdte rendesen tanulni és attól kezdve csak 5-öket kapott!

2020. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Iegn. Teljesen igazat adok. Csak most így rossz szájízzel gondolok erre vissza. Akkoriban magamat hibáztattam, de így felnőtt fejjel nézve már más a helyzet. Ezzel sajnos ellehetetlenítik az embereket és talán el is esnek azoktól a lehetőségétől, amire vágytak. Igaz, tanulni sosem késő, csak az bosszant hogy sokaknak újra kell felnőtt fejjel csinálni ezt az egészet, amikor elsőre is mehetett volna.
2020. márc. 31. 08:47
 4/5 A kérdező kommentje:
Én magamból indultam ki. Nem csináltam semmit másképp és nem kezdett el egyéb okok miatt érdekelni egyik tantárgy sem. Ugyan úgy elolvastam és értelmeztem a tananyagot. Bár előfordul az is, amit te mondtál. :)
2020. márc. 31. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Untuk az oktatás jó részét, ne játszd a mártírt utólag :) Ha valami igazán érdekel egy tanár se tud eltántorítani tőle hogy megtanuljad.
2020. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!