Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam a...

Hogyan vegyem rá magam a tanulásra? Tippek?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva államvizsga és konkrétan nulla a tudásom,600 oldalt kellene kb megtanulnom ...tudom,ha most leülnék még lenne lehetőségem nagjyából tisztességesen felkészülni. Már hónapok óta tanulhatnék,mert sok dolgom nincs mégis valhogy inkább netezgetek,játszok,olvasok,párommal vagyok. pedig már vágoym rá,hogy megkapjam a diplomám és normális munkám legyen nomrális fizetéssel! De valami bajom van,mert képtelen vagyok elkezdeni a tanulást! Már évek óta van ilyen gondom de egyre súlyosabb...nem tudom talán mentális probléma,mert mindig arra gonodlok,hogy lehetelten úgysem fog sikerülni,unalams,elfeljtem,nehezn fog menni stb.

Ti mivel veszitek rá magatokat a tanulásra??


2020. ápr. 1. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Rossz a hozzáállás. Próbálj meg érdeklődni iránta. Ez alatt azt értem, hogy arra gondolj, hogy milyen jó lesz, ha annak a tudásnak a birtokában leszel, ne arra, hogy nehéz/unalmas/elfelejtem stb. Készíts egy tervet és bontsd fel sok kicsi darabra, így nem lesz annyira rémisztő. Minden nap tanulj rá, hogy szokássá váljon. És ne felejtsd el, mindig a kezdet a nehéz. A legnehezebb lépés az, hogy leülj és tanulj. Onnantól, hogy ezt megteszed csak könnyebb lesz.
2020. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne folyamatosan tanulj, hanem ígérj be magadnak szüneteket, amikor egy kicsit mozogsz.
2020. ápr. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!