Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy embernek egyszerűen...

Ha egy embernek egyszerűen nem megy a tanulás, lehet bármilyen tanára, nem fog megokosodni?

Figyelt kérdés

Saját magamról beszélek. Egyszerűen annyira nem megy a tanulás hogy kezdem sajnálni magam amiért ilyen vagyok. Ehhez még az is hozzájárul hogy nagyon sokminden nem is érdekel, ami meg nem érdekel azt annál inkább nem fogom megtanulni.

Sajnos nagyon nehezemre esik, ráadásul koncentrációs nehézségeim is vannak.


Mit gondoltok?


F/már felnőtt


2020. ápr. 2. 02:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs türelmed vagy nem jegyzed meg az anyagot?
2020. ápr. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Félre ne érts, furcsán, talán bántóan fog hatni amit írok, (nem akar az lenni, csak reflektálok a kérdésedre):


Igazából mindenkinek megvan a helye. Abból építkezz, amire képes vagy, és ameddig képes vagy eljutni. Ha úgy érzed, elérted a falat és nem tudod áttörni, akkor keresd meg azt a dolgot, amit a saját képességeid kiaknázásával a legjobban tudsz teljesíteni. Nem mindenki születik egyforma képességekkel, befogadó képességgel. Sajnos a mai világ a versenyre épül (még mindig), a média nem az egyén képességeit, hanem a felállított archetípusokat, azok közül is a sikereseket emeli a magasba.


Ha gondjaid vannak, akkor lehet, hogy elérted a korlátaid. (Lehet, hogy pszichológus tud segíteni áttörni a tanulási korlátokat, de lehet, hogy simán csak te adod fel túl korán -ezt nyilván nem tudjuk.)

2020. ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy gondolom, hogy az ember bármilyen helyzetből, szituációból képes önerővel kitörni. Az egész akarat kérdése és abszolút fejben dől el. Mennyire akarod, mennyi áldozatot vagy hajlandó hozni a céljaid eléréséhez.

Tudod, amikor én fel akarok adni valamit, mert fáradt vagyok vagy nem megy, akkor (bármennyire morbidul is hangzik egyes emberek számára, amit lent írok) arra gondolok, hogy hálát kellene azért adnom, hogy tanulhatok. Tudod sok afrikai gyermek ezt nem teheti meg. Ilyenkor pihenek 15 percet, majd arra gondolok, hogy a helyemben ők biztosan élnének a tanulási lehetőséggel... :))

2020. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as, nem tud. Vannak az embernek korlátai! Ha azokat eléri, nem tud tovább lépni! Ha nem így lenne, mindenki atomfizikus lenne! (sarkítva)
2020. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erről beszéltem.

Amennyiben így állsz a dolgokhoz valóban lesznek korlátjaid. Az agyad próbál biztonságban tartani, nehogy kilépj a komfortzónádból.

Erős motivációra lenne szükséged és arra, hogy megváltoztasd a gondolatmenetedet. :)

UI: Én is ilyen voltam, mint te. Tudom mit beszélek.

2020. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!