Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek az érettségire?

Hogyan készüljek az érettségire?

Figyelt kérdés

Naponta 10 beadandót kapunk (hétvégén is, és a tavaszi szünetre is jutott már most bőven). Szinte az egész napom ezzel megy el. Ha végeztem a feladataimmal, akkor az öcsémnek segítek, aki harmadikos. Édesanyám egyedül nevel minket, 12-14 órában dolgozik, próbálok neki is segíteni.

Amióta távoktatás van, 20 percem nem volt magamra a evésen, a fürdésen, és az alváson kívül.


A szóbeli tételeim kisrésze van csak kidolgozva, de azok tanulására nincs időm, egy pár tételt tudok csak, és elvileg megfogják tartani az érettségit májusban.


Igazából szeretnék minden tételt megtanulni kettesre kb., hogyha akármibe húzok bele, tudjak valamit mondani.


A tételek rövidítésével szintén rengeteg időm menne el, amire nincs időm, és inkább az a magolós fajta vagyok.


Esetleg tud valaki linket olyan kidolgozott érettségi tételekről, amik levannak butítva?

Vagy bármilyen ötlet jól jönne, hogy sikerüljön.

Ezek mellett informatika a választott tárgyam, amiből nem is volt felkészítés a suliban, hogy készüljek az írásbeli részére?


Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy nem májusban, hanem később fogják megtartani az érettségit.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. ápr. 2. 20:16
 1/4 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy itt túl részletesen vannak kidolgozva a tételek, de én csak ezt találtam:


[link]



Egyébként teljesen megértelek, én is végzős vagyok és nekem sincs semmi időm tanulni az érettségire ennyi beadandó mellett. Még korai lenne döntést hozni az érettségivel kapcsolatban, mivel még hátravan egy hónap, de elvileg húsvétig bejelentik, hogy mi lesz a vizsgák sorsa.

2020. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet, hogy nem működik mindenkinek, mert vannak akik máshogy tanulnak de én a tantárgyak nagy részét sosem dolgoztam ki. Túl sok időt vett el és én tudok simán tankönyvből tanulni. Én pl. töriből egyszerűen megjelöltem az oldalakat, és kihúztam a lényeget belőle + hozzánéztem online tételeket is és azokat hozzáírtam. Magyarból szerencsére megkaptuk külön a tételeket, ha elküldesz egy tétellistát talán tudok benne segíteni
2020. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Llaa@ válasza:

Szia!

Azt tudnod kell, hogy bár a koronavírus megbonyolította a helyzetet, az érettségi nem egy stresszmentes dolog egyébként sem. Ha valaki a kettesre megy, azért, ha valaki jó jegyet akar, azért. Most ez ennek az ideje.

Nem hallottam, konkrétan megvan-e már a terv, de te próbálj készülni. Hogy honnan csípj le időt, azt nem tudom megmondani, de a módszert igen:

Nem csak szóbeli van, az írásbelin szerepelhet olyan is, ami nem szóbeli tétel. Ezt úgy tudod megoldani, hogy elolvasod a tankönyveket (nyilván főleg magyarból, töriből érvényes ez). Idegen nyelvből összekötheted a kikapcsolódással, nézhetsz filmet. Arra szinte bármi jó.

Matekból is a könyv felütését javaslom, azzal kicsit fel tudod eleveníteni a régi dolgokat.

Mindent nem tudsz megtanulni, vírus és beadandók nélkül sem.

A szóbeli tételeket pedig megtalálod az interneten. Egyetemen ezek nem mennének el, de én már sokat átnéztem, eget rengető baromságokat nem találtam benne még (max olyat hogy na jó, de ez vitatott stb.).

Vedd úgy, hogy történelmi időket élsz és ez az időszak egy szempillantás alatt egy unalmas történet lesz, amit már 200x-ra mesélsz az unokádnak. :D

Hajrá!

Ha kérdésed van, magyarból és történelemből tudok segíteni :)) Talán még matekból, föciből, kémiából is, de azokhoz nincs közöm az érettségin kívül.

2020. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

zanzatv, erettsegi.com, én ezeket sokszor használtam, és viszonylag megbízhatóak.

Egyébként a beadandókkal is tanulsz. Írtál már korábbi feladatsorokat? Ha nem és abszolút nincs időd, próbálj meg legalább néhányat megnézni a javítókulccsal együtt, ez is segít.

Amúgy írásbelire én egy db szóbeli tételt nem dolgoztam ki, mégis 80% felett sikerült az összes :D valami fogalmad azért csak van a tételek tartalmáról, az írásbelin pedig mindenből kérdeznek, nem egyetlen témakörön múlik az egész jegyed. Magyarból szövegértés kell és műelemzés, utóbbi félig ráérzés, félig az eddig tanult sablonok követése, azokat megtalálod a tankönyvben, de javítókulcsokat is olvashatod. Ez az az írásbeli, amihez tényleg nem kell semmilyen tétel gyakorlatilag :D

Matekból középszinten nincs is tételsor, ott a számológéped és a függvénytáblázatod a legjobb barátod. Ha eddig nem tetted, most mindenképp ismerkedj meg velük! Tudd, hogy kell a géppel logaritmust, faktoriálist stb-t számolni, hogy tudsz bele egyenletet írni, ilyesmik. Lapozgasd a függvénytáblázatot, hogy annak idején rutinosan kezeld, tudd nagyjából, mi hol van benne. Amondó vagyok, ha valaki ezt a két eszközt tudja magabiztosan használni, már elért egy kettest. Pedig irtó rossz voltam matekból, a vizsga is csak 3-as lett.

Töri, talán itt kell tudni a legtöbbet, de ne ijedj meg, mert elég sok olyan feladat van benne, ami szimpla szövegértés, józan paraszti ész. Töris tananyagok közül pláne ajánlom a zanzatv-t, nagyon egyszerűen, érthetően magyarázza a lényeget. Esszéírásnál vannak értékelési szempontok (pl forráshasználat, forrás rögzítése - tehát ha lesz mondjuk egy kép a Szentkoronáról, akkor írd le, hogy “A forrásban a Szentkorona képe található, mely...”. Nevetségesen hangzik, de pontot kapsz érte), ezeket is tanulmányozd, jegyezd meg őket, jól fognak jönni élesben, mert tudod magad ellenőrizni.

Angolból én mondjuk emelteztem, de középszinten is segít, ha hallgatsz brit kiejtést (ez szokott lenni a vizsgán általában), olvasol cikkeket, megismerkedsz itt is a javítókulccsal, ahol láthatsz a fogalmazásra mintákat.

Infóhoz nem tudok hozzászólni sajnos, mert én nem azt választottam.


Ha pedig lement az írásbeli, megszabadulsz a beadandóktól is, és sokkal nyugodtabban kezdhetsz neki a tételeknek.


Sok sikert, bármikor is írod! :)

2020. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!