Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elkezdek magamtól tanulni...

Ha elkezdek magamtól tanulni úgy igazán milyen pozitív hatásai lesznek?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lesznek e pozitív hatásai? Rólam annyit hogy már gyerekkoromba nagyon nehezen ment a tanulás, sose szerettem, diszlexiát diszkalkuliát diszgráfiát diagnosztizáltak nálam. Matekból fel voltam mentve. Úgy gondolom hogy a koromhoz képest el vagyok maradva agyilag, lassú vagyok fejben, nagyon rossz memóriám, ha mondanak egy nevet vagy címet pl telefonba azt el is felejtem, nehezen értek meg összefüggéseket, és nehezen tudom kifejezni magam, szótalálási nehézségeim is vannak, ezt a kérdést is nehéz megfogalmaznom, kicsi a szókincsem, vannak olyan hétköznapi szavak amiknek nem tudom a jelentését, és az is zavar, hogy nemtudok szószerint semmiről se beszélgetni senkivel, mert nem vagyok tisztába a világ működésével, és nem is akarok hülyeséget mondani, ezért inkább csendbe maradok. Na meg nagyon nehéz mondatokban beszélnem. Arra gondoltam hogy így felnőtt fejjel kiprobálnám magam a tanulásba. Ha szorgalmasan tanulok, a fentebb említett problémák valamelyest megoldódnak? Vagy segítene valamit a tanulás?
2020. ápr. 4. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

igen, segíthetne ezeken

biztos, hogy először nehéz lesz a problémáid miatt meg ha már "elszoktál" a tanulástól, sokszor nem is könnyű az embernek újra rávennie magát arra, hogy a szabadidejét ilyenekre fordítsa

viszont ha kitartó vagy, biztos látnád idővel a pozitív változásokat

2020. ápr. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Leginkább olyan, hogy nem kell majd évet ismételned.
2020. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy lennének pozitív hatásai. Az a baj, ha elkönyveled magadról hogy te ezekben nem vagy jó, akkor ez is lesz az igazság. Próbálkozni kell. Például ha nem próbálsz beszélgetni, akkor nem is fognak ezek a képességeid sehova fejlődni. Talán az önbizalmad is megnőne. Azért mert vannak diagnosztizált tanulási nehézségeid, ezek közel sem kellene hogy akadályozzanak a mindennapi életben. A tanulás szinte szórakozás is lehet ha találsz valami olyat, ami érdekel. Rengeteg könyv, film, videó van mindenféle témával kapcsolatban amivel el tudod kezdeni.
2020. ápr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!