Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanító szakosok! Nektek is...

Tanító szakosok! Nektek is nehezen megy az óraterv készítése?

Figyelt kérdés
Tanító szakra járok, azt hiszem az óratervek írásán kívül semmi mással nincsen bajom. Viszont amikor kapok egy ilyen feladatot, egyszerűen megőrülök... Zavar hogy többféleképpen megcsinálhatom, de még nem tudom hogyan, mert nincs elég tudásom hozzá. Nehezen tudok konstruktív lenni benne. Ráadásul egy idő után annyira ideges leszek tőle amiért nem sikerül hogy beadok valamit, amiről tudom hogy sokkal jobban is mehetett volna. Nekem valahogy nem elég hogy az órákon beszélünk a tantárgypedagógiáról, sokkal konkrétabb dolgokra lenne szükségem. Azt hiszem főként az önállósággal van problémám. Van/volt ezzel bárkinek nehézsége, aki tudna segíteni vagy előrevivő válaszokat adni? Előre is köszi!

2020. ápr. 4. 23:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ hanyadéves vagy. Maga az óratervek írása valóban nehéz, de el kell indulni valahonnan, és a gyakorlat teszi a mestert. A negyedik félévben jött be nálunk a csoportos tanítási gyakorlat 1., ahol a feladatunk volt, hogy hétről hétre előkészületi vázlatot kellett írnunk, és ha tanítottál/helyettesítettél, akkor egy rendes óratervet kellett előállítani (de ezt is csoportban). Mivel pl. én is abban a félévben begyakoroltam, azért is "megy", és így könnyebben állok hozzá más tárgyakhoz is. Gondolom most a távoktatás miatt sincs lehetőség arra, hogy jobban segítsen/megbeszéljétek az oktatóval a dolgokat, így valóban sajnos nehéz :/
2020. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudtál ezen változtatni? Hogy érzed, könnyebben megy azóta az óraterv írása?
2022. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!