Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hányadik félévbe...

Egyetemisták, hányadik félévben kezdtétek el írni a szakdolgozatotokat? És mennyi idő alatt döntöttétek el mi legyen a téma?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 5. 07:40
 1/1 anonymousreview60 ***** válasza:

Villamosmérnök BSc: Nekem a 4. félév végén még fogalmam sem volt, mi legyen. De a témavezetőnk feldobott egy nagyobb témát, én és egy srác vittük egy-egy felét. Én az elméletibbet, ő a szerelősebbet. A 6. félévben kezdtünk el rajta igaziból dolgozni. Akkor még nem írtuk a szakdolgozatunkat, mert még csak barkácsoltunk, de a munkát már elkezdtük dokumentálni. Ezek adták később a szakdolgozat műszaki tartalmát. A tényleges szakdolgozatírás az utolsó félévben történt.

Mérnök-fizikus MSc: 7-9. félévben csak mérés, szerelés stb. volt. A méréseket dokumentáltam. A 10. félévben végeztem a diplomamunka-írást.

A megírásra, ha nem teljes katyvasz a korábban végzett munkád dokumentációja mérések/akármik vázlatai, tervrajzok, irodalomkigyűjtés stb., akkor elegendő lesz az utolsó félév.

Ennek ellenére azt javaslom, hogy már a legelején kezdd el a szakdolgozat szöveges/blabla részét írni, hogy az igazán kiforrott lehessen a végére. Ekkor még nem kell beilleszteni a mérési jegyzőkönyvek eredményeit, részleteit, ábrákat, de érdemes. És érdemes a következtetéseket is beleírni. Megkönnyíti a témavezetőnek is az áttekintést, és esetleg rámutat könnyebben a változtatandó dolgokra, amik a munka előrehaladta közben módosultak az eredeti elképzelésekhez képest. Ez nem jelent plussz időt, csak erre a rendszerességre nehezen veszi rá magát az ember, ráadásul így elolszlik a munka 1 félév helyett többre, és ha égetően szükség lesz valami nagyobb mérést/közvéleménykutatást csinálni az utolsó félévben, még arra is jut idő, mert félig már megírtad a dolgozatot.

Sok kis nyomi megírja a szakdolgozatot, majd utána össze-vissza formáz. Te vedd elő az egyetemi előírást (mint én)! Állítsd össze a szakdolgozat sablont, és már eleve abba írd a dolgot! Könnyebben áttekinthető lesz, szebb lesz, és nem lesz benne utólag 50-féle stílus csak 20. Ezzel időt spórolsz. Sokkal könnyebb sablont készíteni 2-3 óra alatt és azzal írni a szakdolgozatot, mint 50-féle formázásból 20-at csinálni, mert ez szétcseszi a számozást stb.

2020. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!