Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mihez kezdjek...

Nem tudom, hogy mihez kezdjek az életemmel, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és nagyon kétségbe vagyok esve. Még mindig nem tudom, merre haladjon az életem.

Tinédzserként zenész akartam lenni, aztán fotós, de a szüleim egyikkel sem támogattak igazán, mert abból nem lehet megélni stb.

Úgyhogy 19 évesen, amikor befejeztem a gimnáziumot elmentem pénzügy számvitel bsc-re, ahol idén fogok végezni, mert egyszer kibuktam, akkor passziváltattam, aztán visszamentem az egyetemre, hogy befejezzem.

Ezalatt az idő alatt lényegében mindent kipróbáltam. Voltam eladó, gyári munkás, szórólapos, takarító, pultos.

Az biztos, hogy ezután boldogan ültem vissza az iskolapadba, hiszen az egy életre megtanultam, hogy sokkal megterhelőbbek ezek a foglalkozások.

Amikor visszamentem az egyetemre, mellette rögtön gyakornoki munkát vállaltam, és mostmár 3 éve dolgozok ugyanannál a cégnél, mint pénzügyi elemző gyakornok. Nem rossz, de nincsen ilyen hú de jó érzésem.

Közben gondolkoztam, hogy elmegyek orvosira, de amellett sem tudtam igazán elköteleződni, aztán jött a pszichológia, de amikor utánanéztem rájöttem, hogy kutatónak lenni megint nem kifizetődő lenni, se itthon, se külföldön.


Egy csődtömegnek érzem magam, mert azt érzem, hogy egész életemben nem voltam soha, semmiben KIEMELKEDŐEN jó, csak ilyen átlag alatti szinten.

10 évet tanultam angolul, de ennek ellenére nem tudok angolul beszélni, most a karantén ideje alatt, skypeon tanulok egy tanárral, hogy legyen egy felsőfokúm, legalább ezt a lehetőséget szeretném megadni magamnak.


Tudom, hogy sok embernek sokkal rosszabb, és születhettem volna rosszabb helyre, és lehetne szarabb életem. De egyszerűen azt érzem, hogy mindenért annnnyira meg kell küzdenem, hogy semmit sem kapok csak úgy meg az élettől, semmit sem tesznek alám, nincsen egy anyagi támogatásom, és mentálisan sem segítenek a szülők. (anyukámmal nem tartom a kapcsolatot 10 éve, mert pszichiátriai eset, apám meg nem lát tovább a falnál, és borzasztó korlátolt)


Közben mindegyik barátom megtalálta a hivatását, mi az, amit tiszta szívből szeret, vagy szeretne csinálni, és tökre rajta vannak az úton. Ez végképp nehéz számomra, hiszen senkivel sem tudok igazán arról beszélgetni, hogy mit érzek, csak azt mondják, hogy majd jobb lesz, és kialakul.


De mostmár 24 évesen azt érzem, hogy sosem fog kialakulni. A zene meg a fotózás tökre érdekel, de egyszerűen be kell látnom, hogy nem vagyok jobb egy sima mezei énekesnél, vagy fotósnál.

Egyszerűen én szeretnél lenni a legsikeresebb valamiben, a lehető legjobb, de semmihez sincs meg a képességem, és ezért azt érzem, hogy igazából semmi értelme sincs semmibe belekezdni, mert ennyi idősen már az ember azon is kattog, hogy valamiből meg kell élni, így nem lehetek egy alsókategóriás művész 100k-ért, mert tényleg éhen halok.


Mit tegyek? Hogy találjam meg önmagamat, ha azt se tudom merre induljak?


Köszi


24/L



2020. ápr. 5. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdd el amit igazán szeretsz, ha más nem hobbi szinten. A párom például 24 évesen kezdett énekelni, ma már fellép. Nem ebből él (sőt, semmit sem kap érte, ellenben utazni a rendezvényre, meg az énektanár pénzbe kerül), de szereti csinálni és csinálja. Szóval ha van egy munkád amit szo-szo szeretsz, meg egy hobbi amit imádsz, jól kiegészítik egymást.
2020. ápr. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fejezd be az egyetemet mindenképp. A pénzügyi elemzői hivatásban van jövő, lesz rá igény. Semmiképp ne gondold magad csődtömegnek. A csődtömeg az, aki munkakerülő és nem akar dolgozni. Rólad ez nem mondható el, és tiszteletre méltó, hogy ennyiféle munkahelyen már most helytálltál, és tényleg dolgoztál.

Azt javaslom, egyetem után néhány évet mindenképp dolgozz ebben a szakmában, hogy megismerd a szakmát főállásban is. Utána lesz még időd pályát váltani vagy rokonszakmát választani. A lényeg, mindenképp legyen néhány év tapasztalat a szakmádban, és ha elhagyod a pályát, ez alaposan indokolt legyen. Fel a fejjel, sok sikert!

2020. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 3 évvel fiatalabb vagyok nálad (szóval akkor 3 év múlva is itt fogok tartani, jó tudni :D ) és abszolút hasonlóan érzem, szinte ugyanezt leírhattam volna csak pepitában. Én is ugyanígy átmentem ezeken a hullámokon, mindig megtetszett valami és egy csomó mindent kipróbáltam, de semmiben sem találtam meg magam. Ez igaz egyaránt a hobbikra és a pályaválasztásra is. Gyerekkoromtól kezdve szerintem a világon összes létező szakmát számításba vettem, pl. nekem is volt egy orvosos időszakom, de műszaki, művészeti, gazdasági, bölcsészettudományi szakok és különféle OKJ-k is ugyanúgy szóba jöttek. Szintúgy kipróbáltam csomó hobbit, pl. rajz, festés, fotózás, írás, lovaglás, zene, de semmi nem volt az igazi. Volt ami egész jól ment, de valahogy nem éreztem azt, hogy megtaláltam az igazán nekem való hobbit, ami öröm számomra, felfrissít, kiélhetem benne magam stb., inkább ilyen "projekt" jelleggel tekintettek rájuk. Nekem a suliban sem volt kedvenc tantárgyam, valamit jobban szerettem és valamit kevésbé, de alapvetően nem tettem köztük különbséget, csak tettem a dolgom, tanultam. Szóval bennem így tényleg nem alakult ki egy kötődés, komolyabb érdeklődés vagy tehetség semmi iránt sem. Aztán bajban is voltam végzősként, mert nem tudtam, hogy hogyan tovább... Kihagytam egy évet, akkor én is dolgoztam ezt-azt, tanultam, csináltam új érettségit, nyelvvizsgát és akkor felvételiztem egy szakra. Most is azt csinálom és ugyanez a "tetszik", 'jó', 'elmegy" kategória :D Szóval egyáltalán nem volt és most sincsen vele semmi konkrét célom, nem gondolom, hogy ez a leginkább hozzámillő képzés, amivel én személy szerint jól járnék stb., de ez van, csinálom és örülök, hogy még nem most kell kitalálnom a következő lépést. Nagyon sokan beszólnak, hogy ezek kifogások, jó dolgomban nem tudok mit kezdeni magammal, miért gondolom, hogy mindennek jónak és élvezetesnek kell lennie stb., de én ezzel nem tudok egyetérteni. Nem azt várom, hogy minden az ölembe hulljon, egy csettintésre minden megoldódjon és tisztában vagyok a helyzetemmel is... viszont igenis frusztrál, hogy hiába próbálkoztam, hiába nyitottam csomó minden felé, hiába tanultam, hiába dolgoztam mégsem sikerült még megtalálni az utamat miközben másoknak pedig csak úgy egyszerűen kialakul, és nem értem, hogy nekem miért nem vagy mit kellene tennem hozzá.
2020. ápr. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden képen fejezd be az egyetemet a pénzügy számvitel-bsc

nagyon jó szakma és nem vagy szerencsétlen már dolgozol is gyakornokként. Szabad idődben meg hobbi szinten csináld azt amit szeretnél ami érdekel zenélj, énekelj. Biztosra veszem, hogy így ki fog alakulni és jóra fordul minden ne csüggedj.

PL: Esztergályos Cecília színész szerintem jó de a hobbija meg a szobrászkodás az neki a kikapcsolódás. Sok sikert és kitartás!

2020. ápr. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon nehéz probléma és nehéz megnyugtató tanácsot adni rá. a logikus és pragmatikus tanács, hogy csináld a pénzügyet, mert jól lehet vele keresni és kényelmesen meg tudsz belőle élni akkor is, ha lélelkölő. az éneklés/fotózás sokkal kevésbé biztos megélhetés. nem lehetetlen megélni azokból sem, de nagyon nehéz és nagyon nag eltökéltség kell hozzá (és még akkor sem biztos, hogy sikerül). az éneklésről nem tudok nagy mélységben nyilatkozni, de a fotózd erősen túltelített. szinte mindenki fotózásból akar megélni és csak nagyon keveseknek sikerül is. ha nem vagy kiemelkedően jó, azon lehet javítani, de idő, pénz, akarat és kitartás kell hozzá. viszont ha kiemelkedően jó leszel sem biztos, hogy meg fogsz élni belőle, mert ez a terület nem olyan, ahol a megélhetés arányos anképességekkel. és még ha jól kereső fotós vagy, akkor sem biztos, hogy keresel annyira jól, mint egy jól fizető pénzügyes állásban. a problémák mindenhol megmaradnak, csak más okozza őket.


önmagad megtalálásában, a lelki/családi problémák megoldásában és hogy legyen kivel megbeszélned a gondjaidat, egy pszichológus elég sokat segíthet. pláne érdemes volna elmenned egyhez, ha még azt is fontolgatom, hogy pszichológiát tanulj...

2020. ápr. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen cipőben :)


Járok pszichológushoz is, haladunk, de lassan. Plusz van elég minden, amit fel kell oldanom az életemben, így annyira hátrakerül az, hogy mi legyen a hivatásom, de remélem oda is eljutunk :)

2020. ápr. 8. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanígy érzek, kedves kérdező, csak én még 18 vagyok. (másik válaszoló 21,úgyhogy 3asával haladunk) 😁

Nagyon könnyen tanulok, szorgalmas vagyok, de ha nem vagyok valami mellett elköteleződve,akkor nem megyek vele semmire. És nem tudom mit akarok. Egyelőre mérnökinfó mellett állok, mivel az legalább jól keres, és van előretörési lehetőség. Pszichológus, állatorvos, gyógyszerész, gyógytornász, közgazdász, ezek mind megfordultak a fejemben, de egyiknél sincs az az érzésem, hogy na, ez lesz az. Még csak 11. - es vagyok, de már 8.-os korom óta ezen rágódok, esténként utánanézek szakmáknak, főleg gyakorikérdéseken, de nem haladok előre. Szurkolok nekünk 😊

Most vettem észre hogy rólad nem is írtam semmit, elnézést. Szerintem is fejezd mostmár be, legyen egy jó alapod, a hobbidat pedig munkaidőn kívül éldd majd meg szerintem, ha még pénzt is fogsz tudni vele keresni alkalomadtán, az még jobb. Aztán egy idő után majd eljutsz arra a szintre, hogy lesznek megrendelőid, akiknek eddig hobbiszinten ingyen vagy potom áron dolgoztál énekesként vagy fotósként, azok majd beajánlanak másoknak, és ebből is megtudsz majd élni talán.

2020. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Hogy tessék? "10 évet tanultam angolul, de ennek ellenére nem tudok angolul beszélni, most a karantén ideje alatt, skypeon tanulok egy tanárral, hogy legyen egy felsőfokúm, legalább ezt a lehetőséget szeretném megadni magamnak." Ez mi? De tényleg, és mi ez a szöveg hogy te szeretnél valamiben a legsikeresebb és a legjobb? Eléggé egy szánalmas nímandnak tűnsz, tipikus önsajnáltató ember, éjszaka elalvás előtt biztos arról ábrándozol hogy valami giga nagy rocksztár vagy...Egyik percben arról fecsegsz hogy erre azért nem megyek mert nem lehet jól keresni vele, másik percben meg ábrándozol, szerintem ne a psziho mókushoz járj, kicsit ülj le és gondolkozz el az életeden, racionálisan, vagy elég ha elolvasod mit írtál, hátha észreveszed magad.
2020. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!