Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a tanár...

Mit tudok tenni, ha a tanár plágiummal vádol (egyetemen)?

Figyelt kérdés

Meg akar buktatni egy beadandó miatt. Szerinte másoltam a netről és én ezt nem vagyok hajlandó beismerni, megjelölni a forrásokat és így kénytelen sajnos megbuktatni. Valójában szó nincsen semmi ilyesmiről, saját magam írtam a beadandót és nem másoltam semmit, sehonnan. Még utána sem olvastam, rá sem kerestem, semmi. Csomót dolgoztam vele. Ezt mind meg is írtam neki, de nem válaszol.

Mit tudok ezzel kezdeni? Próbáltam utánanézni, de igazából nem találtam túl sok információt.


2020. ápr. 6. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha valóban nem tettél ilyesmit, akkor először is futtasd le plágiumkeresőn a biztonság kedvéért.

Aztán keresd fel emailben a tanszékvezetőd.

Elég szomorú, de mostanában a tanárok tényleg nem hiszik el, hogy a saját fejünkből bármi értelmes kitud pattanni...

2020. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lecsekkoltam egy-két számomra elérhető ingyenes keresőn. Hogy ez mennyire biztos, azt nem tudom, de egyik sem dobott ki semmit. Viszont azt biztosan tudom, hogy nem másoltam semmit sehonnan. Szóval, ha esetleg adódna is bármilyen egyezés, akkor az is csupán a véletlen műve lehet, bármilyen gázul is hangozzék ez. Írtam a tanárnak is egy emailt, amiben többek között megkértem, hogy jelölje meg mely forrásokkal talált egyezést, mert erre tényleg kíváncsi lennék. Eddig nem válaszolt.
2020. ápr. 6. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez az indoka, akkor bizonyítási kényszerben van, pláne akkor, hogyha ügy lesz belőle.
2020. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Neki kell bizonyítania.
2020. ápr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg, hogy bizonyítsa be!
2020. ápr. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Még "köztársasági elnök" lehetsz!!!
2020. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát megkértem, de azóta nem válaszol.
2020. ápr. 7. 08:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazából a plágium nem csak az, ha szó szerint kimásolsz valamit valahonnan... az is plágium (elvileg), ha egy elméletet leírsz kicsit máshogy megfogalmazva, amiről olvastál 5 cikkben is, és a saját szavaiddal foglalod össze, ezért kell megjelölni a forrásokat... nálunk nagyon komolyan veszik ezt önlabnál és szakdogánál/diplománál már főleg.
2020. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez egy mezei beadandó volt, csak el kellett olvasni egy szöveget és elemezni, leírni róla a véleményed és gondolataidat 1-2 oldalban. Ennyi, szóval nincs is hozzá szükség semmilyen egyéb anyagra (lehetett használni és azt értelemszerűen meg kell jelölni, de szerintem ehhez tényleg nem kell). Én nem is használtam semmit, utána sem olvastam, rá sem kerestem.
2020. ápr. 7. 13:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy nem használtál más forrásokat, és forrásként jelöld meg az alapművet.
2020. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!