Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Infóérettségin lehet használni...

Infóérettségin lehet használni az office-programokban a keresést?

Figyelt kérdés

Pl wordben nem találom, hova kell kattintani a sortöréshez, ezért jobb felül beírom a keresőbe. Ez a lehetőség érettségin is megmarad, ugye?

Középszint.

Olyan írjon légyszi, aki tényleg tudja. Köszi a válaszokat előre is.



2020. ápr. 7. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha offline is működik, igen
2020. ápr. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Elméletben igen, mármint az offline része.

Gyakorlatban nem feltétlenül. Nem kell biztosítaniük a keresés funkciót, mivel anélkül is teljesíthető a feladat, elég olyan programot adniuk, amivel elvégezhető a feladat, így én nem vennék rá mérget, hogy ez mindenhol biztosítva lesz.

2020. ápr. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonymousreview60 ***** válasza:
68%
Az onlájn súgó, és mint súgó tkp. egy kézikönyv, azaz mintha magyarázna neked valaki a vizsgán. Aligha lesz elérhető.
2020. ápr. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A súgó a program része, nem fogják kikapcsolni, nem is tudják. Ahogy annak sincs nyoma, hogy használtad.

Nem ezen fog múlni a sikeres vizsgád, másrészt ahhoz is kell ész meg leleményesség, hogy valaki rájöjjön, hogy ott van minden segítség előtte, és használhatja. A jelentős többségnek fogalma sincs róla, hogy az F1 gomb használatával terjedelmes kézikönyvek érhetők el sok programnál.

2020. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
"A súgó a program része, nem fogják kikapcsolni, nem is tudják." Nem is kell, elég a lekérdezendő domaint tiltani.
2020. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, most megnéztem és 2013 volt az utolsó offline súgós Office. Kár érte.
2020. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tiltanak semmilyen domaint, a gépeken egyáltalán nem lehet semmiféle internetelérés. Csak belső hálózaton lesznek.

Amelyik programnak offline súgója van, azt tudod használni, amelyiknek online, azt nem.

Először nem is értettem a kérdésedet, a keresés egészen más, te a súgóra gondoltál. A keresést persze, hogy lehet használni (ctrl F).

Tapasztalatból mondom, hogy a súgót egyébként sincs időd használni az érettségin, ott már baj van, ha abban akarsz keresgélni, és nem is adnak semmi olyan feladatot, amihez kéne. Csupa jól begyakorolt alapfeladatot kell megoldani, amihez nem lehet szükséged a súgóra, ha felkészültél.


Ezzel szemben az Excelben a függvénybeszúrásnál használhatod az egyes függvények rövid leírását és a paraméterek súgóját, ami gépeléskor is megjelenik, mert az offline.


A sort9réshez nem kell kattintani sehova, megnyomod a shift entert. Ha nem tudod, menj tovább a többi feladatra, mert amíg kikeresnéd, több időt veszítenél vele amúgy is, mint amennyi pontot nyersz. Kapsz egy pontot, és három másik pont megszerzésére nem lesz időd.

2020. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy használtam az wordöt mindig is, hogy ha a feladat előlábat kért, én egyből beírtam a súgóba (köszi a pontosítást, utolsó :D ). Szóval nem keresgéltem, hanem a súgó kidobta egyből és csak rá kellett kattibtanom. Szerintem ez gyorsabb. De akkor ezek szerint lehet használni :))

2020. ápr. 8. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!