Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin van választható...

Érettségin van választható kortàrs költő/író. Ez lehetek akár én is?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdés teljesen elméleti. Valóban írok már jó pár éve, de mostanàban rengeteg szabadidőm van, és van időm ilyen gondolatokkal is eljátszani. Ne nézzetek ettől önteltnek, vagy hasonlónak, csupán megfogalmazódott bennem ez a kissé vicces kérdés.

Tehát tegyük fel, hogy én személy szerint írok, ki is adattam a műveimet, és magyar érettségit szeretnék tenni, abban az egyik tétel az egy szabadon választható író vagy költő munkássàga kell, hogy legyen. Választhatnàm saját magam? Amikor én érettségiztem, akkor az osztállyal beszéltük meg, hogy a szabadon választható tételek mik legyenek, szóval azt a választ nem fogadom el, hogy ,,A tanár dönti el". Akkoriban a tanárom annyit mondott, hogy bárki lehet igazából ez a tétel, akinek már jelent meg akár egy műve is hivatalosan.

A kérdés nem troll kérdés, komolyan érdekel.

Kérem, akinek fogalma sincs a témáról az ne írjon, köszönöm!


2020. ápr. 8. 01:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag kellene ennek utána nézni, de elméleti síkon hatalmas húzás lenne amúgy! Egy jó oktatási jogász véleménye kellene, mert mi - földi halandók - ehhez nem igazán értünk - legalábbis én 12 éves oktatási tapasztalattal sem tudom megválaszolni a kérdésedet.
2020. ápr. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!