Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kivitelezni...

Hogyan tudnám kivitelezni Word-be ezt a formai elvárást a szakdolgozatommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A következő lenne a formai elvárás:


"A felhasznált irodalomra való hivatkozáskor az irodalomjegyzékbeli sorszám szögletes zárójelben

való feltüntetése szükséges pl: [4.], vagyis a szövegben szögletes [ ] zárójelben kell megadni a

hivatkozott irodalom számát. Az irodalomjegyzék a publikáció olvasási irányában történő

sorszámozott lista a publikáció végén."


A "Hivatkozás" fül és azon belül a "Lábjegyzetek", illetve az "Idézetek és irodalomjegyzék"-nél próbálkoztam, de egyszerűen nem jövök rá, hogy hogyan tudnám kivitelezni azt, hogy a számokat szögletes zárójelben tegyem oda a mondatok végére és hogyha rákattintok valamelyik szögletes zárójeles számra, akkor elugorjon a szakdogám végén szereplő "Irodalomjegyzék" oldalhoz, ahol ugye az összes felhasznált irodalom megtalálható lenne egymás alá felsorakozva a számokkal (szintén szögletes zárójelben).


Előre köszönöm szépen, annak vagy azoknak, akik veszik a fáradtságot és segítenek!



2020. ápr. 8. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy példán keresztül bemutatom, utána próbáld meg valahogy ráhúzni a saját szakdolgozatodra.

Nyiss egy új dokumentumot, írj egy "blablablabla [1]" szöveget. Ezután oldaltörés, és a következő oldal tetejére írd be, hogy "Irodalomjegyzék". Jelöld ki ezt az "Irodalomjegyzék" szót, majd a Kezdőlap/Stílusok menüponton belül jelöld ki a Címsor1 opciót.

Ha ez megvan, menj vissza az első oldalra, jelöld ki az [1]-et, majd Beszúrás/Hivatkozás/Dokumentum adott pontja. Itt kiválasztod a címsoron belül megjelenő irodalomjegyzéket, majd OK gomb. Ha mindent jól csináltál, akkor az [1] karakterekre CTRL lenyomása mellett rákattintasz, akkor hátraugrik az Irodalomjegyzék oldalra.

Sok sikert!:)

2020. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megcsináltam és sikeresen oda is ugrik. Viszont az irodalomjegyzékbe nem került oda a felhasznált irodalmamnak a neve szögletes zárójelben lévő számmal. :/
2020. ápr. 10. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Az irodalomjegyzéket Te töltöd fel, azt nem tudod automatikusan generálni. De most lehet, elbeszélünk egymás mellett.
2020. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amennyiben nem lehet automatikusan generálni, akkor én feltöltöm szívesen, tehát félreértés ne essék, nem vagyok lusta. Csak azért kérdezem, mert ugye ezt nekem nem csak Pdf, hanem Word formátumba egyaránt fel kell majd töltenem és aggódom kicsit, hogy ezzel a módszerrel elfogadják-e.
2020. ápr. 10. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az irodalomjegyzéket magát Neked kell összeírni. Egyébként az ilyen fajta formázást senki nem fogja nézni, hidd el, ez az egész hececera kizárólag a plagizálásról szól!
2020. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!