Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok tényleg meg...

Mit gondoltok tényleg meg lesz tartva az érettségi?

Figyelt kérdés
Ma jelentették be, hogy meg akarják tartani, de csak írásbeli legyen. Szerintetek így lesz? Én nem szívesen engedném ki a gyerekemet.

2020. ápr. 9. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Jövőhéten dönt a kormány. Ez csak javaslat. A járvány folyamatosan változik. Az is lehet, hogy jövőhéten azt jeletnik be, hogy nem lesz megtartva, mert veszélyes.
2020. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát én remélem nem.
2020. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

"Én nem szívesen engedném ki a gyerekemet."

Rákos vagy autoimmun beteg? Mert ha egyik sem, akkor neked nem nagyon világos, hogy mi is történik most körülötted. A jelen intézkedések nem azért vannak, hogy a gyereked ne kapja el (jó esély van rá, hogy egyébként már fertőződött vele), hanem azért, hogy egyszerre ne legyen sok azon betegekből, akiknek a szervezete nem bírja legyűrni önállóan ezt az amúgy kutya közönséges, egyszerű légúti tünetekkel (vagy azzal sem) járó vírust. Valójában ezekkel az intézkedésekkel ugyanúgy át fog esni a döntő többség a fertőzésen, csak sokkal lassabban történik ennek lefolyása és így nem kell meghozni olyan döntéseket, hogy a 80 pluszosoknak nem jár lélegeztetőgép, pontosabban jár, csak nem jut.

Az érettségivel valamit kezdeni kell. Mi lenne szerinted a megoldás akkor? Mert olyan nincs, ami mindenkinek megfelelne. Ha online vizsgáztatnának az lenne a baj, mert hol az esélyegyenlőség és egyáltalán honnan lehet majd tudni, hogy nem csal a vizsgázó? Elhalasztani? Mikorra? Hová? Jelen elképzelés szerint júniusban fog tetőzni a járvány, júliusban ugyanazért nem lehet majd megtartani, amiért májusban. Ősszel? És akkor mi lesz az egyetemi felvételivel? Nem fog minden egyetem keresztfélévet indítani, mert nincs rá kapacitás. Nem beszélve arról, hogy hullámszerű megjelenéssel kalkulálnak, ami azt jelenti, hogy számítanak egy őszi tetőzésre is, vagyis ami most eltolódik őszre, az majd onnan újfent eltolódik tavaszra. Mi akkor a megoldás? Nem talán az, hogy helyén kezeljük ezt a vírust, nem egy pestisjárványként állunk hozzá, hanem egy influenzajárvánnyal egyenértékűként kezeljük (az is) és felfogjuk, hogy az intézkedések nem a vírust hivatottak megállítani, hanem a görbét ellaposítani, hogy ne feküdjön egyszerre 8000 Mari néni meg Jóska bácsi azokon a bizonyos elhanyagolt intenzíveken. Ennyi. Ha attól nem félted a gyereked, hogy elgázolják a zebrán vagy a fejére esik egy virágcserép, akkor ettől sem kellene.

2020. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%

"Rákos vagy autoimmun beteg?"


Magas vérnyomás, tüdőbetegség, szívbetegség, emésztési problémák, cukorbeteg, krónikus prosztatagyulladás, krónikus mandualgyulladás.. lehet még sorolni a krónikus betegségeket....

2020. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
4-es! Egy - kérdés alapján - cirka 18 éves emberrôl beszélünk. Bocsásd màr meg, hogy kihagytam a kèrdèsembõl azon betegségeket, amelyek tipikusan nem az ô korosztályára jellemzôek. Van kivétel, ahogy nem minden magas vérnyomásos, diabeteses Mari néni hal meg ebben, úgy 18 évesnek is lehet sajnos vmilyen krònikus megbetegedése (ami sokszor autoimmun, de mindegy), de ne kelljen már mindannyiszor mindig leírni egyenként ezeket a kivételeket. Értsük már a lényeget, ha kérhetem, aki érettségizik, vagy már leérettségizett, annak elviekben nem okoz gondot a lényeg megragadása.
2020. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jövő héten dönt a kormány az érettségiről mert a járvány miatt bármi előfordulhat.
2020. ápr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!