Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közel 25 évesen egyetem/kollég...

Közel 25 évesen egyetem/kollégium? Nem ciki elgondolás?

Figyelt kérdés

Mivel kapcsolódik a család témához, ide írom ki. Kifejtve.


Hát igazából érettségi óta pár évet leszámítva eléggé szánalomraméltó pályát futottam be. Ami fáj is, és szégyellem.


Mindig akartam továbbtanulni, de pontosan mit, azt nem tudtam,így elmentem "kicsit" dolgozni.

Ment is a dolog, a koromhoz, életszakaszomhoz képest relatív "jó" volt a melóm. Raktam is félre pénzt, sokat!

De a bibi ott jött, hogy jelentkeztem tanfolyamra, és felmondtam, de átvertek, és lényegében azóta munkanélküli vagyok.

A helyzetet úgy ahogy van nem bírom. Katasztrófa, otthon megpusztul az ember. Főleg úgy, hogy előtte "jól" mentek a dolgok, hihetetlen sokk egy fiatal "felnőttnek" ha egyik napról a másikra becsődöl az élete. Tönkre is mentem lelkileg, amiből kifolyólag lett egy balesetem, és kórház.

De amint kijöttem végre elmentem dolgozni...persze protekcióval... Igazából alig bírtam, de jól mentek a dolgok, főnök is dicsért, mégis az első leépítésnél kirúgtak. Mert ez (is) olAn hely, h addig veszik fel az embert, még van mire, utána csá. Jó nagy sokk volt ez is, aztán újra meló másik helyen, ott meg lényegében vendégmunkások miatt rúgtak ki, mert olcsóbban dolgoztak. Kész cirkusz.Onnantól lényegében nem próbálkozok. Meg hát tudom senki nem hiszi el, de sehonnan se jeleztek kb vissza, akárhány melóhelyre jelentkeztem. Nem látom értelmét időt fecsérelni,ha valahova fel is vennének, az valami multi, gyár és megint repülök az elsők közöt. Erre meg nem lehet életet alapozni.


Szóval most itt vagyok semmi nélkül, nulla. Zsé stb.

Gondolkozok h lehetne megoldani ezt a helyzetet, jobb nem jut eszembe, minthogy kollégium.

De ez ennyi idősen, főleg ilyenek után nem ciki? Beülni 18-20 évesek közé?

Nekik is több élettapaztalatuk van, mint nekem!


Mit gondoltok?


2020. ápr. 11. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
5 ev alatt el lehet vegezni egy egyetemet. (Most a csuszasokat, mindenfele elethelyzetet leszamitva, idealisan veve ) Ami azt jelenti 30 eves korodra lesz diplomad es az egekig maszhatsz karrier teren. Nem ciki. Van aki 28 evesen ult be kozenk a padba, mert egeszen addig egy kozertben dolgozott. Sokszor van, hogy nem lehet megmondani egy folyoson, ki a tanar es ki a diak. Ez mar nem kozep iskola. Ide azert jonnek az emberek, hogy tanuljanak es elerjenek valamit az eletben, nem szamit ki honnan, mikor jon, csak, hogy elvegezd.
2020. ápr. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem ciki, tanulni sohasem az. A kérdés: megtaláltad az utadat? olyat tudsz tanulni, ami érdekel? akkor jó, mert csak menekülésnek felfogni nem jó és nagyon nehéz is. Mi szeretnél lenni, mivel szeretnél foglalkozni?
2020. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tanárira gondoltam. Tanítani nem hiszem, hogy tanítanék. Annak ma már vége.
2020. ápr. 11. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, aki kb. ennyi idősen ment tanítónak. De ő komolyan is gondolja. Gyerekekkel akar foglalkozni szívvel-lélekkel.

Hogy érted azt, hogy vége annak?

2020. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nem vagy elkésve vágj bele! (Tanítani kell a gyerekeket, ifjúságot, nincs vége.)
2020. ápr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Foglalkoztat a dolog, de tanítani ma már nem lehet, és egyre kevésbé lehet majd. A világ elqrvult. De ez más téma. Lehet, ha úgy hozná a sors és talán elvégezném (hisz csak terv) belevágnék, de a véleményem nem változna. Sok elhivatott, idősebb tanártól hallom, hogy megbánta az egészet.


Tudom, tudom h a fizetés nem jó, de nekem a jelenlegi kezdő tanárbér is álomfizetésnek hangzik.

Meg elsősorban a megszerzhető tudás ami vonz. Azért nem rossz dolog művelődni.

2020. ápr. 11. 11:59
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj, hogy amióta ez az "életpálya-modell" van, nagy hátrányt jelent, hogy ennyivel idősebben kezdesz majd a többieknél.

Más pályán még nem vagy elkésve semmivel, ez speciális eset.

Ha meg nem akarsz tanítani, akkor teljesen felesleges.

Előbb találd ki végre, MIT akarsz. Aztán vágj bele, még NEM késő!

2020. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mit lehet segíteni azon, aki éppen azt tervezi, hogy elmegy tanárnak tanulni, de tanÍtani nem akar? 5 év múlva megint itt nyafogsz, hogy jaj, 30 vagyok és semmit nem ér az életem? Mi lenne, ha olyant tanulnál, amivel terved is van?
2020. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"de tanítani ma már nem lehet, és egyre kevésbé lehet majd." Tanítás-nevelés nélkül a világrajött kisemberke nem lenne ember.

Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

Nagyon fontos a felelősségteljes, értelmes nevelés és tanítás.

Persze, lehet, hogy egész máshol tanít és nevel, aki tanítani akar, mint egy iskola.Én pl. a nagy költőktől többet tanultam egészen az érettségiig, mint azoktól, akik az iskolai kötelező anyagot "leadták". József Attilának egy tanára eltanácsolta a tanítástól, és József Attila mégis tanít, ahogy mondta:

"Ha örül Horger Antal úr,

hogy költőnk nem nyelvtant tanul,

sekély

e kéj –


Én egész népemet fogom

nem középiskolás fokon

taní-

tani!"

*

"Én mondom: Még nem nagy az ember.

De képzeli, hát szertelen.

Kisérje két szülője szemmel:

a szellem és a szerelem!" (József Attila)

2020. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Azzal semmi gond sem lenne, hogy csak most ekzdesz egyetemre járni.

Viszont annak semmi értelme, hogy tanári szakot végezz úgy, hogy eleve nem akarsz sosem tanítani! Ennek az a vége, hogy van egy diplomád, amit nem tudsz használni más területen, azaz semmivel sem vagy elöbbre a munkapiacon, mint most.

Keress elöször olyan szakot, amit utána tényleg csinálni is akarsz és van is rá kereslet! AKKOR megéri elkezdeni tanulni, de így nem.

2020. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!