Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Pythont szeretném megtanulni...

A Pythont szeretném megtanulni és a programozáshoz szükséges gondolkodásmódot. Ti milyen eszközöket javasoltok, nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

A nyelvi elemeket jól összefoglalja a w3schools, bár angolul van, szerintem egész korrekt. De valahogy nem érzem, hogy a programozás logikai része fejlődne tőle, ez inkább csak olyan, mint egy természetes nyelv esetén a nyelvtan, hogy tudom, hogyan kell írni.


Nektek mi segített abban, hogy a programozás logikai részét megértsétek és fejlődjetek?


Köszi előre is a tippeket!



2020. ápr. 12. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom, maga a programozás. Feladatokat kell kitalálni magadnak, aztán leprogramozni. Ha néha segít valaki és átnézi a programjaidat, az sokat dob a dolgon, de csak úgy lesz a sajátod a tudás, ha belefutsz hibákba, amik kellően bosszantanak, hogy aztán örülj az ahhoz képest praktikus megoldásnak.
2020. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerezd be (töltsd le valahonnan) a Fluent Python c. könyvet. Ez a legjobb haladó Python könyv szerintem, nagyon sok mindent elmagyaráz, amit a kezdő könyvek nem. Angolul persze tudni kell hozzá.


A másik könyv amit érdemes letölteni, az Goodrich: Data Structures and Algorithms c. könyve. Ehhez érdemes valami online tanfolyamot is keresni. A Udacity-n pl. van egy (nagyon) kezdő algoritmusok kurzus ingyen: [link]


Érdemes azután ide is ellátogatnod, és ezt végigcsinálnod: [link]


Kódolást a LeetCode-on tudsz pl. gyakorolni. Innen készülnek a profi állásinterjúkra a profik. Elég nehezek a feladatok... [link]

2020. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huha, köszönöm!
2020. ápr. 12. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!