Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemmel kapcsolatban...

Egyetemmel kapcsolatban tudnátok mondani nekem pár szót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy egy egyetemistának milyen az élete? Zűrösebb? Sokat kell tanulni, vagy nyugodtabb, és normálisan be tudjátok osztani az időtöket? Őszintén nagyon félek az egyetemtől mert 1-2 év múlva én is egyetemista leszek, és még most se tudom, hogy mire kéne mennem. És hogyan tudnék választani? Mert nincs konkrét dolog ami érdekelne, egyedül az angol és a magyar. Ti hogyan tudtatok dönteni, vagy már volt elképzelésetek a jövővel kapcsolatban?

2020. ápr. 12. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ milyen szakra mész. Van, ahol úgy tudsz csak felvenni órákat, hogy reggeltől estig van, de van, hogy egy órád sincs.
2020. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Én kitaláltam gimiben, kb 10.osztályban,hogy biológiát akarok tanulni. Nem orvos akartam lenni, hanem biológus.

Mert érdekelt, mert jól van voltam belőle, főleg a genetika része jött be fakton is.

Az SZTE - n tanultam, biológiát, idegtudomány irányon, mellette laborban szakdolgoztam. Egyetem után nem maradtam PHD-zni... Pedig voelt lehetőség, mást akartam.

Most nem biológusként dolgozom, közben ha tehetném, mást tanulnék, talán informatikát, vagy inkább a biomérnöki szakot választanék.

Amúgy nem szégyen szakot váltani, csak érdemes minél hamarabb!

2020. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%
Az egyetemi lét nagyban függ az adott szakodtól. Gondolkodj el azon melyik tárgyakat szereted, vagy tanulod könnyen, miket szereetsz csinálni. Nézegess felvi.hu oldalon pár szakot, hátha valamelyik megtetszik. Az egyetemi év alapvetően két részből áll: szorgalmi időszak és vizsgaidőszak. A szorgalmi időszak lightos, bemész néhány órára, megírod a ,,dolgozatokat"( itt zh-nak nevezik). Ha jól beosztod az idődet ez nem nagy vész, sok szabadidőd van mellette. A viszgaidőszak már neccesebb, ez a félévek végén van. Ez kvázi olyan, mintha félévenként érettségiznél. Ez az időszal tele van tanulással, hirtelen elveszik a sok szabadidő, de ha túl vagy rajta visszajöhet. Minden attól függ hogyan osztod be az idődet.
2020. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

3-as, lehet btk-n lightos a szorgalmi időszak, de ttik-án nem az... Vizsgaidőszak meg gyilkos, és az hogy eljutsz-e vizsgára, attól függ, évközben hogyan teljesítesz a zh-kon... Főleg az első évben zsúfolt, utána valóban "lightos", utolsó évben (mester) 2 órám volt egy héten, mondjuk mellette államvizsgafelkészítésre jártunk, laborba dolgozni, mellette szakdolgozni, diplomamunkát írni, tanulni...

És emellett volt időm bulizni, haverokkal eljárkálni, élni :) csak tudni kell jól beosztani az időd

2020. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet leírni általánosan, mert nagyon sok mindentől függ pl. egyetem, szak, tárgy, oktató... ezek mind befolyásoló tényezők és nagyon nem mindegy. Például a második válaszoló leírja, hogy "A szorgalmi időszak lightos", majd erre válaszul a következő leírja, hogy "lehet btk-n lightos a szorgalmi időszak, de ttik-án nem az... Vizsgaidőszak meg gyilkos", én erre pedig BTK-s hallgatóként leírom a saját tapasztalatomat, hogy a szorgalmi időszak szerintem százszor rosszabb és nehezebb, mint a vizsgaidőszak. Amire egy negyedik hallgató le tudja írni, hogy a vizsgaidőszak a legrosszabb, mert minden nap vizsgázik, éjjel-nappal tanul stb. Sőt, még szakon belül sem biztos, hogy találnék két egyforma véleménnyel bíró hallgatót. Érted? Szóval egyéni tapasztalatokból nem lehet kiindulni, mert túlságosan szubjektív és nagyon sok tényező járul hozzá, hogy egy adott emberben milyen kép alakul ki a felsőoktatásról, ami nem is feltétlenül tükrözi a valóságot.


Én pl. BTK-s vagyok, mint írtam nekem a vizsgaidőszak meg sem kottyan... Maximum 5-6 vizsgám van egy félévben, de sokszor ennyi sem és nagyon sok előadásból szerezhetünk megajánlott jegyet (pl. zh-k, beadandó), amivel kiváltható a vizsga. Úgyhogy az a kb. 1,5 hónap teljesen nyugisan telik, ha szerencsém van akkor jól be tudom osztani a vizsgáimat és normálisan fel is tudok készülni rájuk (bár nem mindig sikerül, mert általában egy halomra hirdetik meg őket, szóval nem nagyon tudok válogatni). Ellenben a szorgalmi időszak eléggé megpróbáltató, mert sokkal több szemináriumom van, amiket kb. a középiskolai órákhoz tudok hasonlítani abból a szempontból, hogy folyamatos készülést igényelnek. Ezekből minden órára tanulni kell, minden órára kapunk házit, rendszeresen vannak beadandók, zh-k, előadások, projektek és ez rengeteg időt igényel. Pl. sokat hallom, hogy "neked csak olvasni kell", de egy több száz oldalas könyv értő olvasása (jegyzeteléssel, gondolatokkal, idézetekkel stb.) nem egy gyors folyamat még önmagában sem, hát még elemzést írni belőle, előadást készíteni belőle és így tovább. Szóval nekem emiatt a szorgalmi időszakban nem sok mindenre van időm, kb. bejárok az órákra (nekem minden nap van órám és az összes katalógusos), tanulok és alszok. Néha van időm olyanokra, hogy pl. találkozom a barátaimmal, elmegyünk valahova, megnézek egy filmet és hasonlók, de pl. nem járok bulizni, nem dolgozom, nem sportolok a szorgalmi időszakban, mert nem tudok rá normálisan időt szorítani. Egy picit viszont szabadabb vagy abból a szempontból, hogy egy kicsit jobban magadra vagy utalva, nagyobb teret engednek neked mint középiskolában és jobban be tudod osztani az idődet és a saját tempódban haladni (de sajnos ez sem mindig igaz).

2020. ápr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!