Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az baj, ha félek az érettségitől?

Az baj, ha félek az érettségitől?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdésnek hangzik, de én nagyon félek az érettségitől. Főleg most válsághelyzetben. Egészen eddig jó képességű tanuló voltam, főleg 4-es 5-ös de inkább 5ös határán, de mégis félek hogy elrontok valamit és akkor nem vesznek fel az egyetemre amit választottam. Főleg hogy most a szóbelivel sem lehet feljebb vinni a százalékot.

Lehet tényleg hülye kérdés, de napok óta nem tudok aludni, annyira parázok tőle, és kell valami megnyugvás vagy válaszok vagy valami.



2020. ápr. 16. 22:54
 1/5 anonim válasza:
24%

Ne aggódj miatta.

Én középiskolában nem voltam egy túl szorgalmas tanuló, kb. 3-as átlagom volt 4 éven keresztül, érettségire annyit készültem, hogy bejártam a felkészítőkre és egyszer átolvastam a szóbeli tételeket. Az érettségi eredményeim így is meglettek 3-4-es körül, az írásbeli könnyebb volt mint évközben egy témazáró dolgozat.

Szóval ja, ne aggódj miatta, jó lesz. :D

2020. ápr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy nem csak a te helyzetedet nehezíti a szóbeli hiánya. Ha a te pontjaidat nem tudja feltornázni, a másét sem fogja tudni. Ha mondjuk nehéz lesz országos szinten az írásbeli, akkor másnak is nehéz lesz, ha könnyű, akkor meg nyilván tudni fogod, és nem kell aggódnod. Felesleges ráparázni, az sem a világvége, ha első alkalommal nem jutsz be, de igyekezz a tőled telhető legjobbat hozni, engem mindig ez a gondolat nyugtatott meg. Sok sikert!
2020. ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális dolog ha félsz, de ha tényleg ilyen jó tanuló vagy, ahogy írod nem kell félned tőle. Én is nagyon féltem tőle, és én átlag 3.3-as tanuló voltam, de matekon kívül mindenből meglett a 4es.

A matekot is ép ésszel is meg lehet írni.

Nyelv meg könnyű hiszen x évig azt tanultad, mintahogy a többit is.

Ha túl leszel rajta, azt dogod mondani, hogy "Csak ettől féltem?!".

Nekem legalábbis olyan volt mint egy nagy évvégi dolgozat, ahol az éves anyagot kérték, csak nem tudtad előre, hogy mit kérdeznek.

2020. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Előrehozottan tavaly tettem angolból és infóból érettségit, azok tényleg nem is voltak nehezek, de azt hittem hogy csak azért mert infó/angol beállítottságú vagyok lol. Mégegyszer köszönöm mindenkinek a választ!
2020. ápr. 17. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
Aki járt már szóbeli érettségin, pontosan tudja, hogy egy pofavizit. Senkit nem érdekel, hogy mennyire tanultad meg az adott tételt, ha nem tetszel vagy nem nyaltal be mélyen az elmúlt években az ott jelenlevő 6-10 tanárnak, hidd el tudnak olyant is kérdezni, hogy csak pislogsz. Én pl 5 %-ot rontottam, a mai napig nem tudom, hogy miért nem volt megfelelő mindaz, amit elmondtam. Szóval ne sírjon senki azért mert nem lesz szóbeli, valójában annyit már nem javitasz vele, hogy értelme lenne ennek furcsa, egyáltalán nem központi értékelésnek...
2020. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!