Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is tapasztalja hogy a...

Más is tapasztalja hogy a hülyébbnek hamarabb megvan a zh-ja mint az értelmesebbnek?

Figyelt kérdés
Furán hangzik, de az egyetemen ahogy elnézem a társaim elég butácskák így az élethez. Én meg olyan büszke vagyok magamra hogy értelmesebb vagyok. Viszont feltűnt hogy hamarább megvan a zh nekik én meg megyek pótra. És akkor állok értetlenül a dolog előtt.

2020. ápr. 19. 18:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy épp házinál volt hogy segítséget kértem mert én nem értettem ők nekik meg már kész volt. És nem értem hogy sikerül nekik mikor órán ők sem értik miről van szó.
2020. ápr. 19. 18:05
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Lehet, hogy ők mégsem hülyébbek nálad. Biztos, hogy jó az önertékelésed?
2020. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Az hogy valaki "butácska az élethez" az nem feltétlenül jelenti azt hogy az adott területhez sem ért. Pláne hogy ez csak a te megfigyelésed róluk, és nyilvánvaló hogy magadat jobb színben szeretnéd feltüntetni. Lehet hogy kevésbé tehetségesek, de több energiát fektetnek bele. Te pedig mivel úgyis "értelmesebb" vagy, elbízod magad és kevesebbet foglalkozol vele. Hidd el, senki nem lesz attól "hülyébb" mert éppen lassabban érti meg az adott dolgot mint te. Ne magadat fényezd meg büszkélkedj, hanem viselkedj normálisan és tanuld meg az anyagot.
2020. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Úgy szeretném tudni, hogy butácska emberek hogyan maradnak bent egyetemen :D Hacsak nem elsős vagy, akkor megértem hogy még nem tudod erre a választ. Szorgalom. Az okos ember élete végéig tanul. Honna veszed amúgy hogy butácskák az élethez? Gondolom abból amit látsz? És ha az nem az igazság? Gondolkodj el ezen egy kicsit és légy kevésbé előítéletes.
2020. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyrészről sajnos, ha valaki kifejezetten úgy érzi, hogy ő jobb a másiknál, akkor ott inkább az ellenkezője szokott igaz lenni. Minél hülyébb az ember, annál inkább megingathatatlan meggyőződése van az igazáról.

Másrészről sok az amúgy tényleg buta ember, viszont magolni tudnak és ebből adódóan jól szerepelnek zh-n, de még vizsgán is. Gyakran kiderül 1-1 keresztkérdéssel, hogy amúgy nem is értik az anyagot, vagy egyszerűen amúgy tényleg buták az élet minden más területéhez, de mivel hátsója van, ezért az egyetemen jól szerepel.

2020. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Magassarkús ribikről beszélek. Aztán van egy két tanár aki amúgy pont ezekre hajt és büfében ott eteti a lányokat. Talán van valami turpisság, én erre vetek.
2020. ápr. 19. 19:17
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Ebből megint az jön le hogy eléggé unszimpatikus lehetsz. Ribizel másokat akiket nem ismersz? Miért, az öltözködésük miatt? Vagy 1-2 órai megszólalás alapján. A tény az, hogy ők elsőre átmentek a ZH-n te pedig nem. Talán ezen kellene változtatnod, és kicsit visszavenni a stílusból, ahelyett hogy rögtön valami összeesküvést sejtesz a háttérben.
2020. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is eléggé kreténnek tartanak a csoporttársaim első pillantásra. Nekem kell pár óra, hogy leülepedjen az anyag és utólag fogom fel a dolgokat, de utána már nagyon megy. Mivel a beadandókat sem utolsó pillanatra halasztom, ezért több irodalmat olvasok, jobban összeszedem, többször átolvasom, így azok is jól szoktak sikerülni.
2020. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ezt kívülállóként szerintem abszolút nem lehet megítélni. Lehet ezen gondolkodni, lehet véleményt alkotni, találgatni stb., de egyáltalán nem biztos, hogy közel jársz a valósághoz. Ez nagyon becsapós tud lenni, ha a sztereotípiákból és az ilyen-olyan megérzéseinkből indulunk ki.

Nekem is van pl. olyan szaktársam, aki mindig kiteszi mindenét, illeg-billeg jobbra-ballra, dobálja a haját, 20 méterről elvakít a highlighter az orrán, minden buliban ott van stb. és róla nem az lenne az első benyomásod, hogy "hú, ő biztosan egy nagyon értelmes, okos, szorgalmas lány", de ehhez képest mégis ott van, csinálja és sikerül neki. Vagy van olyan szaktársam, aki pl. csomószor elkésik, soha nem jegyzetel (csak ül/fekszik a padon) és nem is kéreget jegyzetet senkitől sem. Róla is azt gondolhatná az ember, hogy tuti nem érdekli az egész, csak úgy ellébecol, bukdácsol, de ehhez képest tök jó eredményei vannak, mert valahogyan ő így is tök jól meg tudja érteni és jegyezni az anyagot. Vagy például azt is tudom, hogy engem is csomóan hülyének tartanak, mert nem vagyok aktív az órákon, viszont mindig normálisan tanulok, készülök, megcsinálom a feladatokat is és valójában tök jó jegyeim vannak nekem is. Vagy van olyan szaktársam, aki pedig, ha éppen ott van, akkor nagyon aktív az órán, folyamatosan beszél, kérdez, tök jó ötletei vannak stb., de nagyon lusta, nem teljesíti a követelményeket, esetleg túl sokat hiányzik és ezért sok tárgyat el szokott bukni. De akár az is lehet, hogy valakinek jobban fekszik egy-egy tárgy, míg a másik nehezebben megy. Szóval szerintem ez picit bonyolultabb annál, hogy valaki hülyének tűnik vagy sem.

2020. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!