Sofőr vagy mérnök?

Figyelt kérdés
Régtől kamionos akarok lenni, de eltudnám végezni az egyetemet. Melyikkel járnék jobban?

2020. ápr. 20. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinald amire nem csak munkakent tekintesz hanem szeretned is csinalni
2020. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amelyik iránt nagyobb edvet érzel. Azt is fontold meg, hogy a kamionozás nem annyira családbarát munka.
2020. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kamionozni jobban szeretnék, de szerintem hosszútávon a mérnök jobb lenne
2020. ápr. 20. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem végezd el az egyetemet, legyen meg a diplomád, utána menj kamionozni. Ha esetleg mégsem tetszene, akkor még mindig ott a diploma.
2020. ápr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne mindkettő? Az előbb diploma, aztán sofőrködés bölcs dolog lenne, de szerintem fordítva is lehetséges a dolog, csak addigra már nem sok mindenkiben lesz affinitás hogy visszaüljön az iskolapadba 3-5 évre. De azért csodálkoztam amikor megláttam, hogy a mérnök várható havi jövedelem valami 250 ezer forint :D


én kamionozok, szeretem is csinálni de rohadtul érzem hogy ezen kívül semmi más nincs a zsebemben, szerencsére még nincs családom, de tudom, hogy ha lenne akkor rohadt szar dolog lenne a sofőrködés... akkor szivesen átváltanék a diplomás munkára, de hát nincs, úgy hogy lassan el kell nekem is kezdenem tanulni, már párszor megpróbáltam bekerülni az egyetemre de mivel anno elbohóckodtam az iskolás éveket most szopok rendesen :D De nem lehetetlen a dolog, már újraérettségiztem és lett emelt érettségim pár éve, most okjs szakmát tervezek megcsinálni hogy azért is kapjak plusz pontot a felvételinél, és ráadásul még egy másik szakmám is lesz.

2020. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Menj el mérnöki képzésre, és nyaranta kamionozz amíg le nem diplomázol/szakmai munkát nem kapsz. Ha le tudod tenni a jogsit hozzá, akkor ha nem is nemzetköziben (de akár abban is), itthon nyárra, 3 hónapra biztosan kapsz munkát. Egész szép összegeket haza lehet vinni nyári kamionozásokból.

Hidd el, hosszútávon sokkal jobban megéri a mérnöki végzettség. Olyan kapukat nyit meg előtted amire most még nem is gondolnál. Kamionos pedig bármikor lehetsz.

Sőt, mérnökként az autóiparban is dolgozhatsz, akár kamionokon is. Az gyengeáramú elektronikától kezdve a gépészeten, villamos hajtásokon, biztonsági berendezéseken át az anyaghasználatig, legapróbb részletekig mindenben ott a mérnöki munka :)

2020. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak annyi a különbség hogy egy mérnöknek tizen éveket kell lehúzni egy munkahelyen rengeteg segnyalással és türelemmel ahhoz hogy annyit keressen mint egy akár kezdő kamionos. De ez nem a pénzről szól, hanem arról hogy valaki szereti-e. Szóval nem jobb egyik a másiknál, teljesen más a kettő.
2020. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!