Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a hivatalos indoklása a...

Mi a hivatalos indoklása a nyelvvizsga-amnesztiának?

Figyelt kérdés
Rendben, most van egy kis fennakadás az oktatásban a vírus miatt, 1-2 hónap, de a felsőoktatásban még talán ennyi sem. Hogy jött most erre hirtelen, hogy engedjük el az elmúlt évtized összes nyelvvizsga-követelményét? És nem igazságtalan ez azokkal szemben, akik nem idén diplomáznak, csak ezután?

2020. ápr. 23. 08:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es! Azért te itt most egy példát hoztál fel. Én fel tudnék 100-at, ahol igenis sokat ér az a papír, akár diplomáról, akár nyelvvizsgáról beszélgetünk. Ez most kicsit olyan hasonlat volt, mint hogy mindenkinek van egy olyan nagypapája/nagybácsija a rokonságban, aki 70 éve szívja a mezítlábas cigit, mégis milyen jól van 90 évesen, tehát ennyit erről, hogy a dohányzás károsítja a tüdőt.
2020. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szóval nyelvvizsga papírt várnak el nem nyelvtudást. Értem.
2020. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Akinek nyelvtudása van, annak a nyelvvizsga sem okoz gondot.
2020. ápr. 27. 10:10
 14/14 anonim ***** válasza:

Az én főnököm pl. megvette a nyelvvvizsgáját és erre büszke is. Lenézi azokat, akik energiát pazaroltak erre.

És nem ő az egyetlen, aki megvette(bár talán az egyetlen, aki ennyire irritáló). Szóval belőlük is van egy népes tábor.

Az egyik nyelvtanárom is foglalkozott ilyennel.


A jelenlegi diplomások közül sem tudod leszűrni, hogy hogyan van meg a papírja valakinek, épp csak átmenet 1 ponttal 20. próbálkozásra, megvette, vagy tényleg tud is. És nagyon sok mindenkinek nem kell nyelvvizsga a szakmájához.

Az ügyvédnő, akivel dolgozunk, majdnem nyugdíjas már, hatalmas szakmai tudása van, de náluk nem volt még ilyen követelmény, nem tud semmi nyelvet beszélni.

Ha visszagondolsz olyan tanáraidra, akik tényleg inspiráltak, és elindítottak az életben, nekik sem kellett a diplomájukhoz nyelvvizsga. Sőt sokszor még tanári diploma sem, mert egy csomóan csak úgy tanítottak középiskolában, hogy elvégezték az adott egyetemi szakot.


Másik kollégám nem végzett egyetemet, de 9 nyelven beszél.

Egy ismerős meg gyerekkorában németorszagban lakott, ő két nyelven is teljesen kretén.


Szerintem ez a lehetőség nem ront többet a diplomások megítélésén.


Itt azoknak fáj ez az intézkedés, akik nagyon nehezen bírták megszerzni a nyelvvizsgát, és valószínűleg azóta sem kellett megszólalniuk idegen nyelven. Mert velük szemben igazságtalan ez.


Aki jól tud nyelvet, és apróság neki a nyelvvizsga, az valószínűleg nem izgatja magát ezen.

2020. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!