Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha biztos bukás...

Mi történik, ha biztos bukás mellett megyek el érettségire?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a jelenlegi vírus miatt elvesztettük a családommal a munkahelyünket, ezért, s amiatt, mert én találtam először munkát, nem tudtam annyi időt fordítani a tanulásra, ami számomra sajnos biztos bukást eredményezett! Én voltam a hülye első félévben, én ezt aláírom, de sajnos a vírus nagyban lerövidítette a javítási esélyemet a második félévre nézve! A minap kaptam egy felkészítő értesítőt az érettségivel kapcsolatban, viszont úgy tudom, hogy a bukásom miatt nem vehetek részt rajta, ergo érvénytelenül zárok, legalábbis én így tudom. Van-e valaki ilyen helyzetben rajtam kívül? Tud-e valaki segíteni a kérdésemben? Egyáltalán megtehetem, hogy bemegyek hétfőn érettségizni? Érdemes-e még készülnöm, vagy nem? Ha véletlenül sikeresen elkezdhetem a vizsgát és befejezem azt,akkor mire számíthatok?

Elnézéseteket kérem a kérdésekért, csak nagyon tudatlan vagyok a témában!


Minden információra nyitott vagyok, köszönöm!



2020. ápr. 28. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt lehetőség választani, hogy akarsz-e most érettségizni, nem volt kötelező. Gyanítom, erről már lecsúsztál, de kérdezz rá a suliban, hátha.


Ha nem halaszthatsz, akkor menj be, csináld meg. Ha nem sikerül, nem kapsz érettségit, és később újra megcsinálhatod. Vesztenivalód szerintem nincs, max egy kis önbecsülés, ha csúnyán néz rád a tanár.

Bár itt-ott sántít a dolog, a vírus messze második féléves dolog, az nem befolyásolta az első félévedet ugye :), de ha egyszer így alakult, hogy te tartod el a családot, akkor ez van. Többet ér ez a tanárok csúnyán nézésénél. Majd jövőre bepótolod.

2020. ápr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden èrettsègi tárgyból megbuktál? Van olyan hogy a tanár nem enged èrettsègizni a rossz tanulmányi eredmèny miatt. De csak az adott tárgyból.
2020. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos, amit írtál. Az év végén buksz? Miből?
2020. ápr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy amiből megbuktál abból nem érettségizhetsz, de minden másból igen

próbáld meg, annyira azért nem nehéz és józan paraszti ésszel át lehet menni, mert a ponthatárok is nagyon alacsonyak

ha mégsem sikerül, akkor később újra kell írnod

2020. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor minden érettségi tantárgyból buktál?

Mert ha mondjuk pl. matekból buksz, attól még a többire bemehetsz, csak matekra nem. Augusztusban meg pótvizsgáznod kell matekból, aztán érettségi októberben.

Addig meg nem kapsz érettségi bizonyítványt, hanem valami lapot.

2020. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma mondták a rádióban, hogy aki nem akar most érettségizni, még az érettségi nap reggelén is bejelentheti ezt. Neki az ősz folyamán biztosítanak új időpontot.

Ahhoz, hogy ne engedjenek érettségizni, ahhoz 3 tantárgyból kell év végén megbukni. Ha csak 1 tárgyból állsz bukásra, attól a többi érettségi vizsgán még részt vehetsz.

2020. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1.! Köszönöm a válaszod, rá fogok kérdezni!

Igaz, utólag olvasva nem tisztán fogalmaztam, nem a vírus befolyásolta a félévemet, hanem a "majd kijavítom második félévben" felfogásom, továbbá jól látod, jelenleg én tartom el egyedül a családom, mert ahol előzőleg dolgoztam a családommal az erősen emberközpontú munkahely volt.


Kedves 2.! Rosszul tettem fel a kérdést, nem érettségi tantárgyból buktam, hanem fizikából, amelyből nem szándékoztam érettségizni.


Kedves 3.! Igen, most, év végén bukok fizikából.


Kedves 4.! Persze, megpróbálom attól függetlenül.


Kedves 5.! Értem. Köszönöm a választ! Így már tisztábban látok mindent!


Kedves 6.! Értem. Köszönöm.

2020. ápr. 28. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Leérettségizhetsz az összes tárgyból. A végén nem kapsz bizonyítványt, csak törzslapkivonatot. Augusztusban javítóvizsgát teszel fizikából, és ha sikerült, szept. 5-ig jelentkezel az őszi érettségire. Akkor már nem kell menni sehova, csak a végén az eredményhirdetésre, és kapod a bizonyítványt.
2020. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!