Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy bejárás?

Kollégium vagy bejárás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre leszek kilencedikes és van lehetőségem koliba menni. A suli amibe felvettek, másfél órára van tőlem. érdemes koliba menni? Vagy inkább bejárós? Tanácsokat/tapasztalatokat várok. Előre is köszi:)



2020. máj. 1. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Napi 3 órád menne el , csak az utazással.

A koleszos életnek megvannak a maga riogató hátrányai, de én imádtam például. Én azt választanám. Szuper közösség alakulhat ki. És ha hozzászoksz a koleszos léthez, az egyetemen (ha szeretnél menni) már könnyebben hozzá tudsz szokni . :D

2020. máj. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Utólag én is inkább kolis lennék, nagyobb szabadság, több emberre ismerkedhetsz. Én naoi 2x másfél órát utazással töltöttem egy nem túl kellemes kórnyéken, kb rámegy az ember idegrendszere.. Csak az a baj, hogy a kolinál az,van előnyben, aki minél messzebb lakik.
2020. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én a kolit mondanám, mivel én is így döntöttem. Tatai vagyok, de veszprémi gimibe megyek, így nincs más választásom. Amiatt szerintem nem kell aggódnod, hogy nem lesz hely a koliban. Ilyenkor nyílván előrébb veszik azokat, akik ilyen távol laknak. Szerintem azért is érdemesebb a koli mellett döntened, mert így konkrétan napi másfél órával akár többet is aludhatsz. Plusz ha normális szobatársakat kapsz, akkor ugyan olyan jól fogod érezni magad, mint ha otthon lennél.
2020. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Még átgondolom,de szinte mindenki a kolit mondja, úgyhogy valószínűleg az lesz...
2020. máj. 1. 22:20
 5/9 anonim válasza:
87%
Szia, jövőre leszek én is kilencedikes, kb nekem is 1,5 órát kéne utaznom, én mindenképpen kolis leszek, számomra ez nem is volt kérdés, bár a szüleim kételkednek abban, hogy nem jövök haza első héten, de igazából szeretem a kihívásokat, én a kolira szavazokkk
2020. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Látom, nem mostani kérdés de én is a kolira bíztatlak! Télen nagyon jól fog jönni, hogy nem kell hazafelé tocsognod meg fagyoskodnod.
2020. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Koli! A három órás utazás jól fog jönni ahhoz, hogy eleve ülsz majd vagy 7-8 órát a suliban.. :D A koli megtanít egyébként sok mindenre. Én féltem tőle nagyon, de ott tanultam meg főzni 1-2 dolgot például. Meg hát lehetőséget ad barátokra is :D
2020. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem napi 2 óra ment el utazásra de volt olyan hogy 3 óra is volt ez szerintem nem mondható olyan sok utazási időnek szóval, szerintem ez végett nem kell kollégiumba laknod majd ha egyetemre mész akkor majd laksz kollégiumba de addig szerintem otthonról utaz be.
2020. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,hosszas győzködés árán, de a családom is belement :)
2020. júl. 24. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!