Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e olyan tantárgyból...

Lehet-e olyan tantárgyból érettségizni ami szerepel az érettségi tantárgyak között, de nem tanítják az iskolában?

Figyelt kérdés

[link]


Amit olvastam róla nem teszi számomra egyértelművé.



#érettségi #érettségi tantárgyak
2020. máj. 1. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom lehet érettségizni,de neked a felelősséged ebből felkészülni magántanárral.
2020. máj. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy jelenleg még tanuló jogviszonyba állsz e a sulival vagy nem.
2020. máj. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes mondja Ha már nem vagy tanulóviszonyban, és van érettségi bizonyítvány of, bármiből leérettségizhetsz pluszban.

Ha.még tanulsz, akkor csak olyan tárgyból, amit az adott suliban tanítanak. Van egy kiskapu: meg kell szervezni egy olyan sulival, ahol tanítják, és oda kell járni órákra is, vagy fakultációra abból a tárgyból.

2020. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát hogyha valaki nappali tagozatos akkor csak olyan tantárgyakból érettségizhet amit az iskola tanít, de mondjuk a következő évben elmehet érettségizni olyan tantárgyból is amit iskolai keretek között sosem tanult.


Mi van azzal aki estire/levelezőre jár? Az nem olyan jogviszony mint a nappali.

2020. máj. 2. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már leérettségiztél 1x, utána bámelyik tantárgyból tehetsz kiegészítő érettségit. Olyanból is, amit sose tanultál. Viszont addig csak olyanból, amit az iskolában legalább 2 évig tanítottak.
2020. máj. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nappali csak olyanból érettségizhetsz amit legalább 2 évig tanultál. Legalábbis én úgy tudom...


Viszont kiskapu a következő:


Én anno le akartam érettségizni egészségügyi alapismeretekből. Beballagtam abba a suliba, és vendégtanulói jogviszonyom lett (volna) így abban a suliban is látogathattam volna órákat stb. Sajnos ekkor hozták be a nyári gyakorlatot (😡) és egy nyári szünet alatt visszamenőleg összegyült heteket nem tudtam volna megcsinálni. Így nem jött be :( persze ez már csak akkor derült ki amik megvettem 40000 ft-ért az összes szükséges tankönyvet

2020. máj. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le lehet érettségizni, önállóan kell felkészülni és osztályozóvizsgát tenni az összes év anyagából. Ehhez az igazgató vendégtanulói jogviszonyt szervez egy olyan iskolával, ahol tanítják azt a tárgyat, és ott kell osztályozóvizsgázni is meg érettségizni is. Nem biztos, hogy szeretni fognak érte, mert nekik pluszmunka és bonyolítja az érettségi szervezését.
2020. máj. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!