Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érzitek, felkészültetek...

Hogy érzitek, felkészültetek érettségire?

Figyelt kérdés
Hány pont a cél, amit el akartok érni? Mi megy a legrosszabbul? Az emeltekre fel vagytok készülve?

2020. máj. 2. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Az évezred legkönnyebb érettségije lesz, a kormány nem mert kockáztatni, így szinte ingyen adja majd az érettségit, nulleros feladatokkal, szóval nem nagyon kell készülni! Szerencsénk van, még egy közepes tanuló is jeles lesz az idén és mindenkit felvesznek, mert lejjebb kerülnek a ponthatárok is! Éljen a covid, ezt ennek köszönhetjük! Nem kell görcsölni a szóbeli miatt, lefut az érettségi, aztán indul a nyár, meg a bulik május közepétől!
2020. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk azért eléggé gáz, hogy kötelező a maszk viselése. Eléggé kényelmetlen helyzet lesz az érettségizőknek.
2020. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

En is iden erettsegizem, de egyaltalan nem mondanam, hogy "az evezred legkonnyebb erettsegije" lesz.

Szerintem sokkal nehezebb, hogy minden pont egy szazalekot von maga utan.

Az elozetes ponthatarok nem modosultak, igy sok esetben nem lesz alacsonyabb a ponthatar.

Maszk viselese nem kotelezo a vizsga alatt...

Es akkor most a kerdesre is valaszolva: nekem iden 3 targybol kell vizsgaznom, egyiket emelten.. December eleje ota foglalkoztam a temakorokkel es mikor vegeztem, eltoroltek a szobelit. Napi 3-4 orat minimum tanultam, de meg igy sem erzem azt, hogy fel lennek keszulve. Nagyon le voltunk maradva a suliban, ezert a "digitalis oktatas" alatt rengeteg anyagot egyedul kellett feldolgozni, ami persze nem baj , hisz egyetemen ugyanez lesz.

Matektol nem tartok, ott a fuggvenytablazat, magyarra holnap atfutom, hogy mi kell. A tori az amitol felek, abbol emeltezem.

400 pont az elozetes ponthatar arra a szakra, amire jelentkeztem, en 401-410 pontot szamoltam magamnak.

Kivanom a legjobbakat minden erettsegizonek!

2020. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

#2: a teremben nem kötelező

Viszont: nekem még a munkahelyemen lesz kötelező teljes munkaidőben, pedig a fél iroda home office-on lesz.

Az se lesz jobb. :D

2020. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így, hogy nincs szóbeli, főleg a törire kellett csak tanulni meg a matekot gyakorolgatni. Ezek megvoltak, nagyjából felkészültem, viszont nagyon téma és feladatfüggő mindkettőnél, hogy végül hogy fog sikerülni. Magyarra őszintén semmit sem készültem, ezek nem tanulást igényelnek, hanem alapműveltséget és azt, hogy a gimis évek alatt figyelj akár csak egy kicsit is a verselemzésekre. Angolból fogok emeltezni, ehhez is csak néhány feladatlapot oldottam meg, de ezzel nem lesz gond.
2020. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én is töriből emeltezek, de az a baj, hogy sok anyagot be se fejeztünk. Sokkal kevesebb a max pont szóbeli nélkül, így kevesebbet lehet veszíteni, és szóbelivel nem lehet felhúzni, szóval nem mondanám az évszázad legkönnyebb érettségijének, főleg, hogy már korábban megírták a feladatsort, mint a járvány miatt beszüntették az iskolába járást.
2020. máj. 2. 15:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo! Sok erot es kitartást, tudom, hogy milyen cipoben vagy! Mi is Hitlerig jutottunk el kb... Sokan ugy gondoljak, hogy most egyszerubb, mint maskor, de azok vagy nincsenek benne ebben es ugy okoskodnak, vagy szimplan nem latjak at a dolgokat.
2020. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Neked/Nektek is hajrá!
2020. máj. 2. 17:44
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
4: De a terembe is kötelező. Kormány rendelet írja elő, hogy közterületen kötelező meg boltokba. Az iskola az közterület.
2020. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9: akkor olvasd el azt a rendeletet, ami konkrétan az idei érettségit szabályozza!
2020. máj. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!