Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is van aki szerint az...

Más is van aki szerint az egyetemi előadás műfaja végletesen elavult?

Figyelt kérdés

Ezt már 10 évvel ezelőtt is így láttam. A legtöbb tanár teleírta a táblát, majd letörölte. Közben magyarázott. Minden energiámat lekötötte a tábla másolása/jegyzetelés. Az előadás ideje alatt egy szót sem tanultam, hanem utána otthon, a jegyzeteimből sikerült valamennyire rekonstruálni és megérteni az elhangzottakat.

Ehhez képest sokkal célravezetőbb volna jó minőségű, közérthető tankönyvek, jegyzetek kiadása, amiből mindenki akkor és ott tanul, amikor neki tetszik, miközben eljut hozzá ugyanaz az információ. Ezzel rengeteg időt lehetne megtakarítani mind a diákoknak, mind a tanároknak. Mindemellé esetleg lehetne online előadásvideókat feltölteni animált prezentációkkal.

Persze tudom, hogy az egyetemi oktatók féltik az állásukat, meg ez nekik kényelmesebb, de azt az időt ők is tudnák hasznosabban tölteni, mondjuk kutatásokra vagy az oktatás fejlesztésére.



2020. máj. 4. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy ilyen táblára író tanárom se volt. Vagy ppt-t hoztak és azt pörgetve magyaráztak vagy nen hozzak semmit mert elvonja a figyelmet és "kikapcsol az agyunk mert úgy is le van írva minek figyeljünk " ezért csak szóban mondta mondta az anyagot.
2020. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Volt aki már 10 évvel ezelőtt is ppt-t hozott, de ezek általában csak vázlatok voltak, sokszor nem is tették közzé őket.

De a lényeg nem is ez, hanem maga a műfaj elavultsága. Ha hoz egy jó ppt-t, vagy bármilyen más anyagot, akkor minek bejárni? És ha minek bejárni, akkor minek megtartani? Elég csak egy jó tananyag. Igazából 100 éve is elég lett volna egy jó könyv, de mégis a mai napig előadásokat tartanak. Minek? Semmi előnyét nem látom, hátrányát viszont bőven.

2020. máj. 4. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvenc megoldásom, ha ppt-ből magyaráznak, és el is küldik, mert akkor órán lehet figyelni, és csak a kiegészítéseket kell leírni. Utálom, amikor nem adják oda a ppt, (arra hivatkozva, hogy a betűzött képekkel jogilag nem rendelkeznek, és megbüntethetik őket - lám, most a távoktatás kezdete óta több tanár is fel tudta tölteni a nyers, kép nélküli ppt-ket...) és egész órán körmölni kell, megérteni meg nem tudom, mert az írásra figyelek.
2020. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!