Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » [19/F] Érdemes egyetemi...

[19/F] Érdemes egyetemi gólyatáborba mennem, ha nem szeretek/nem járok bulizni?

Figyelt kérdés

/Függetlenül a mostani koronavírusos helyzettől/


Az Óbudai Egyetem Rejtő karára járok majd szeptembertől (passziváltattam az első két félévem).


Szinte egyáltalán nem iszok alkoholt. A zsúfolt tömeg kicsit taszít is. A beerpong és a hasonlók nem igazán kötnek le.


Nem tartom magam félénknek vagy visszahúzódónak, egyszerűen csak nem kötnek le a bulik, ivászatok.


Azért gondolkodom rajta, mert egyetlen ismerősöm, vagy osztálytársam sem jár majd Budapestre. Jó lenne megismerkednem egy-két emberrel, de a gimisből kiindulva, úgyse nagyon lesz erre lehetőség gólyatábor alatt.


Mit gondoltok?



2020. máj. 6. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amire belső késztetést érzel.
2020. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 névtelen.... válasza:
100%
Én is így voltam vele tavaly mikor gólya voltam a Debreceni Egyetemen. És én nem voltam gólyatáborban. Persze előny ha úgy mész órákra, hogy ismersz már valakit. Egy élmény és lenne miről sztorizni. De az se baj ha nem mész. Én is csak random odamentem valakihez és kész. Sőt ha nem is vagy visszahúzódó majd tudsz ismerkedni már szorgalmi időszakban is.
2020. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy kb. mire (program, helyszín, közösség stb.) számíthatsz a gólyatáborban?

Azért kérdezem ezt, mert én hasonló okok miatt nem mentem el, láttam Facebookon az előző évek képeit, videóit stb. és úgy ítéltem meg, hogy én azt valószínűleg nem élvezném. Én hasonlóképpen nem szeretek bulizni, táncolni és én mondjuk iszom alkoholt, de nem így és ilyen formában (szóval ezek az ivós játékok stb. annyira nem jönnek be). Úgyhogy végül nem mentem el és nem bántam meg. Viszont pl. a kolis szobatársam (ő egy másik karon és szakon tanul) mesélte, hogy nekik egyfajta ilyen "nyomozós túrázós versenyzős" gólyatáboruk volt az egyetem városában. Csapatokra voltak osztva, kaptak térképet, meg kellett látogatni a helyszíneket, meg kellett oldani a feladatokat stb., és volt egy ivós-bulis része is, de nem csak arról szólt és tényleg izgalmas volt. Ez például nekem is nagyon tetszett volna, szívesen elmentem volna.

Az első napok azért furcsák voltak nekem, mert nem ismertem senkit és akik már találkoztak a gólyatáborban ők annyiból könnyebb helyzetben voltak, hogy legalább láttak ismerős arcokat. Aztán az egyetem alatt már szépen lassan mindenkivel megismertük egymást. Egy lány van akivel úgy ténylegesen jó barátok lettünk, de másokkal is azért jó a kapcsolatom. Aztán vannak olyanok, akik először nagyon jóban voltak mert a gólyatáborban egy csapatban voltak, aztán ők is találtak maguknak másokat. Szóval azt gondolom, hogy ez idővel kialakul és mindenki megtalálja a maga társaságát.

2020. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Alapjába véve az elején én is mindenkivel visszahúzódó vagyok, nehezen nyílok meg nagy idegen társaságban. Ezt sajnos másoknál sose így érzékelem.

Én nagyon ritkán járok bulizni, az ivással úgy vagyok, hogy néha-néha belefér. Tehát nem vetemmeg, de sose ittam még részegre magam...

Viszont nem bántam meg, hogy elmentem a gólyatáborba. Volt pár olyan dolog, amiben kikellett lépnek a komfortzónámból, viszont szerintem az megerősített. Egyébként meg mindenre mondják, hogy nem kötelező, de ajánlott. Ha valamit nem akarsz, azt nem kell megcsinálnod. Felnőtt vagy, nem kényszeríthetnek rá.

Viszont én egy gólyatáborban szerzett ismerőssel nem tartom már a kapcsolatot, mert más szakokról voltak. Szóval ezt lehet elrontottam kicsit :D

Ivászat az valamennyire volt, de a nagy része opcionális volt teljesen, túl drága lett volna nagyon leitatni a társaságot szerintem :D

Én egyébként nem bírom a szivatást se meg semmi, és az esti buliknál is éjfélkor aludtam az utolsó nap kivételével, mert tudtam, hogy másnap korán fognak kelteni, akkor viszont egész nap cseszhetem. Egyszer zenével is keltettek minket, de már 1 órával előtte lementem a fürdőbe készülődni, azt is csak a többiek kapták meg :D szóval kilehet kerülni azokat a dolgokat, amiket nem szeretsz, ugyanakkor azzal, hogy kilépsz kicsit a komfortzónádból, építeni tudod a személyiséged

2020. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mentem, különösebb problémám nem származott belőle, csak kevesebb haverom van. Bumm.


Én sem vagyok bulizós, sőt, absztinens vagyok teljesen.


20F

2020. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Én is ilyen helyzetben voltam tavaly, de én elmentem végül, és nagyon jó döntés volt. Nem én voltam az egyetlen aki nem nagyon akart bulizni, mindig találtam pár embert akikkel kicsit félre lehetett vonulni és beszélgetni. A baráti társaságomat ott ismertem meg, azóta vagyunk 5-6-an nagyon jóban. Meg az tényleg szuper volt, hogy elmentem szeptemberben egy teljesen idegen városba, koliba, és voltak már ott barátaim. Szerintem megéri elmenni, és "végigszenvedni" azt a pár nap bulizást, hátha találsz pár jóbarátot. Megaztán ha annyira nem tetszik el is mehetsz a közepénél.

2020. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!