Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetem mellett mennyi...

Orvosi egyetem mellett mennyi időtök marad?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sportolásra, válogatott szinten nem lenne időm sportolni, és annyit tanulni, hogy ne kerüljek át fizetősre, ugye?
2020. máj. 7. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem vagyok orvos, sem hallgató, de ha jól tudom, az első 2 év elmélet. Az anatómia mindenkinek mumus. Szóval ha alapból megjegyzel mindent az órán, akkor az anatómia fog “visszahúzni”. Én úgy gondolom, az orvosi nem az a szak, ahol még “szakra” lenne időd (gondolom ez a sport nem fél óra, heti 2 napban). Szóval gondold meg, melyik a fontosabb.


De mint mondtam, sem orvos, sem hallgató nem vagyok, ezeket csupán olvastam, illetve volt egy vlogger lány, aki mesélt az egyetemről(, sajnos azok a videói már nincsenek meg).

2020. máj. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*még plusz szakra
2020. máj. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy válogatott szinten? Heti hány óra?

Az nem igaz, hogy nincs szabadideje az embernek, hiszen a kutya nem menne orvosnak, ha 6 éven keresztül reggeltől estig mindennap csak a tanulásról szólna, nem lehetne bírni ép elmével. Én sportoltam mellette, persze nem versenyszerűen, heti 2-3 alkalommal jártam fitneszórákra, az mindennel együtt olyan 2 óra “kiesés” volt alkalmanként. Vizsgaidőszakban esetleg picit lejjebb kell venni, de ott is muszáj sportolni, mert különben megboldondulsz, nem fogsz tudni aludni, mert a tested mem fáradt el semmiben. Ha nem napi több óra edzésről beszélgetünk, illetve van benne annyi rugalmasság, hogy kiváltképp vizsgaidőszakban 1-1 elmarad, mert inkább még tanulnál, akkor simán megoldható.

2020. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De napi több óra edzést jelent
2020. máj. 7. 14:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a semmelweisen vagyok. Több versenyszerűen atletizáló csoporttársam is van, de a többség parkolópályára tette az első 2 évben legalább. Fizikailag nem fog menni, mikor reggel 8tól este 7ig bent ülsz heti 3 nap legalább, a maradék 2 napon meg csak beugrálsz az órákra.

Hát vizsgaidőszakban tapasztalatból tényleg muszáj 1-2 órát mozogni párnaponta, mert különben megőrülsz, de mivel ott is mindennap keményen be van osztva, ezért nem tudsz naponta 3 órákra eltűnni (hacsak nem született zseni vagy fotografikus memóriával, mert akkor sima).

Aki pedig például olimpiára készül nálunk, az különleges órarendet igényelhet magának, bár azt sem egy leányálom kérvényezni.

2020. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy arra és annyi időm van, amennyit szeretnék, hogy legyen. Áldozatok persze kellenek,de mindenkinek más a prioritás.
2020. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem az eleje kaotikus volt, a hirtelen nem kell házit írni és felelnia következő órára nagyon nagy, hamis szabadság érzetet adott, úgy éreztem mindenre jut időm, itt rezgett a léc rendesen.

Kb harmad évre sikerült rendszert vinnem az egészbe. Minden nap 2 órát kötelezően arra fordítottam, hogy az adott nap előadásait újra átvegyem, emellett hétfőn futottam, kedden egyetemi tesi órára mentem, szerdán falmászáson voltam, csütörtök társasjátékozás, pétek pedig nyelv óra. Ezen felül a 10. hétig "szabad program", majd a 10. héttől a szabad program helyett is tanulás.

Vizsgaidőszakban heti 1-2 alkalommal futottam, ami kellett mert megbolondultam volna.

Evvel a módszerrel csúzás nélkül csináltam végig a hat évet.

2020. jún. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!