Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kőbányai Szent László Gimnáziu...

Kőbányai Szent László Gimnázium angol szakáról vélemény?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jövőre felvételizek, szóval elkezdett érdekelni a továbbtanulás, az emelt angol szak pedig méginkább. A legszimpatikusabb sulinak a Szent Lászlót tartom, talán még fel is vennének (mindig kitűnő voltam). Szóval ha van innen aki esetleg oda jelentkezett, a szóbeliről vélemény, az iskoláról?

Kicsit félek a szóbelitől, nem tudom, mire kéne számítanom, úgyhogy elfogadnék pár választ.

Előre is köszönöm^^



2020. máj. 7. 10:54
 1/4 anonim válasza:
Én most szeptemberben fogok ott kezdeni, angol tagozaton, a suli nekem nagyon tetszetős és hatalmas. Az írásbelidnek jól kell sikerülnie! Az enyém mindössze 76 pontosra sikerült szóbeli sem volt a legkönnyebb bár rosszabbra számítottam: 75%-os azaz 20/15 pontos lett. Mindig kitűnő tanuló voltam és így is eléggé rezgett a léc, hogy fölvesznek-e. A szóbeliről annyit kb.15 perc + felkészülési idő ami alatt egy szöveget kellett elolvasni és arról válaszolni kérdésekre, utána meg egy kép alapján beszélgetni a húzott témáról (10 témakör van).
2020. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én angolra járok, (idén 36 fős, mindenki emelt angol, 21-22-es tanévben is így lesz) 75 pontot írtam, kitűnő voltam és maxos lett a szóbelim (20/20), így a végleges felvételi lista közepére kerültem. A szóbelitől ne parázz, kedves tanárok vannak bent, ha tudsz angolul beszélni és megtanulod a tételeket nincs mitől félni. Az elején húzol egy lapot, amin van egy szöveg, elolvasod (a nehéz szavak jelentése ki van írva a lap aljára. Ha elolvastad és értelmezted akkor kiülsz két tanárhoz. Ők kérdéseket tesznek fel rólad, mesélsz magadról egy kicsit, majd nyelvtani kérdéseket tesznek fel a szöveggel kapcsolatban. A szövegből is lesznek kérdések amiket kérdeznek, azokra kell válaszolni, a lapot végig használhatod. Okleveleket meg hasonlókat érdemes vinni. A tanárokat szeretem, jól leadják az anyagot, de elég részletesen vissza is kérdezik. A programok nagyon jók (lennének ha nem lenne korona), idén a gólyabálunk pl. online lesz megtartva. Az épület gyönyörű és hatalmas, én mikor nyíltnapon voltam tavaly az egyik végzős diák azt mondta, hogy ő még életeben nem volt ezen a helyen az iskolában. A bejárás nagyon egyszerű, én vonattal járok, 20 perc az egész. A suli az Örs mellett van pár villamos megállóra szóval könnyű a bejutás. Az én osztályom közössége a szokásosnál kicsit jobb a tanárok szerint, vetekedünk az F-esek osztályközösségével. Ez valószínűleg amiatt van, hogy az egész osztály emelt angolos (36 fő) Az iskola atmoszférája szuper, minden osztályból ismerek pár embert, akik eléggé értelmesek.

A honlapot érdemes nézni sok info lehet rajta. Ha bármi kérdésed van, feel free to ask :D

2020. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2/2 - Írtam privátban, egy kicsit több kérdéssel

Ha lesz időd nézd meg :)

2020. nov. 9. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én ebben az évben fogok felvételizni, én is angol szakra szeretnék menni, Szent Lászlóba ugyan így. Felvettek téged, kérdező? nagyon nehéz volt? nehéz a tanítás?^^
2022. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!